1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1500
Medalische Historie der Republyk van Holland
-In 't Fransch beschreven door den Heer Bizot en uit die taal in 't Nederduitsch gebracht (...), Amsterdam, Pieter Mortier, 1690.-

verkocht € 100,00
kavel: 1501
Historien der Nederlanden en hare naburen Oorlogen
-tot het jaar 1612 door Emanuel van Meteren, Amsterdam, Jan Jacobsz Schipper, 1663.-
€ 200 - € 400
kavel: 1502
Histoire de la Guerre des Bataves et des Romains,
-d'après César; Corneille Tacite &c.,avec des planches d'Otto Vaenius, gravées par A. Tempesta, redigée par le Marquis de St. Simon et acc. de plans et de cartes nouvelles. Marc Michel Rey, Amsterdam, 1770.-

verkocht € 200,00
kavel: 1503
Afbeeldingen van de wijd-vermaarde koopstad Amsterdam
-benevens des zelfs voornaamste gebouwen en gezigten. Alle naar het leeven getekend. Receuil des edifices les plus considerables et des plus belles vues de la fameuse ville d'Amsterdam. [ca. 1783]-

verkocht € 2500,00
kavel: 1504
Werelt-boeck. Franck. S.
-Spieghel ende beeltenisse des gheheelen Aertbodems (...) in vier boecken ( te weten in Asiam, Aphricam, Europam ende Americam) ghestelt ende afghedeylt. En oock aller daer inbegrepene Landen, Natien, Provintien en Eylanden (...). sGravenhage. Aelbrecht. Heyndrickszoon, 1595.-

verkocht € 900,00
kavel: 1505
Nederlandsche reizen, tot bevordering van den koophandel,
-na de meest afgelegene gewesten des aardkloots. Doormengd met vreemde Lotgevallen, en menigvuldige Gevaaren, die de Nederlandsche reizigers hebben doorstaan. Amsterdam/ Harlingen, P. Conradi/ V. van der Plaats, 1784-1787, 14 delen in 7 banden, met 63 (van 64) gegraveerde platen: 1 groot uitslaande wereldkaart, 1 groot uitslaande kaart van bijna de gehele wereld, 1 groot uitslaande vogelvluchtplattegrond van Jaffenapatnam en 60 (van 61) grotendeels uitslaande gegraveerde gezichten en platen, contemporain uniform halfleer.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 1506
Voyages autour du Monde entrepris par Ordre de sa Majesté Brittannique,
-actuellement regnante, pour faire des Découvertes dans l'Hémisphère Austral. Exécutés successivement par le Chef d'Escadre Byron, les Capitaines Wallis, Carteret & Cooke, dans les Vaisseaux le Dauphin, l'Hirondelle & l'Endeavour: Redigés par M. Jean Hawkesworth sur les Journeaux tenus par les divers Commandans, & d'après les papiers de Mr. Joseph Banks. Traduit de l'Anglois. Amsterdam/Rotterdam, E. van Harrevelt etc., 1774, 4 delen, (6),IV,XVI,(2),XXXII,388; (6),536; (6),394,(1); (2),VIII,367,(1) p., met 52 voor het merendeel (groot) uitslaande gegraveerde kaarten en platen, contemporain uniform halfleer, ruggen verguld en met twee contrasterende marokijnen titelschildjes, 4to.-

verkocht € 1500,00
kavel: 1507
[Zweden] Histoire de Gustave-Adolphe Roi de Suede.
-Composée sur tout ce qui a paru de plus curieux, et sur und grand nombre de Manuscrits, & principalement sur ceux de Mr. Arkenholtz, par M.D.M*** [= Eléazar de Mauvillon] (...). Amsterdam, Z. Chatelain etc., 1764, (8),X,602 p., met gegraveerd frontispiece portret, 4 gegraveerde kaarten (3x uitslaand), drie uitslaande gegraveerde platen van veldslagen en 1 uitvouwbaar letterdruk brigade-overzicht, contemporain halfleer, 4to.-
€ 200 - € 400
kavel: 1508
[Frankrijk] P. Merulae Cosmographiae partis II, Liber III, de Gallia,
-Novis additamentis praesertim quae Statum regni spectant passim aucta. Amsterdam, G. Blaeu, 1636, 467,(1) p., met 25 uitslaande gegraveerde kaarten en 8 uitslaande letterdruk tabellen, contemporain perkament, 12mo.-
€ 350 - € 700
kavel: 1509
[Duitsland] Petri Bertii Commentariarum rerum Germanicarum.
-Liber primus, qui est De Germania vetere (...). Liber secundus, qui est De Germania (...). Libert tertius, qui est De Urbibus Germaniae. Amsterdam, 1634-1635, 3 delen in één band, (4),297,(1); 269,(1); 326,(2) p., met in deel twee 17 dubbelpagina gegraveerde kaarten, contemporain overkragend perkament met marokijn titelschildje op de rug, 12mo.-

verkocht € 500,00