1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1510
[Kostuums] La Géographie en Estampes,
-ou Moeurs et Costumes des différens Peuples de la Terre. Parijs, Chez Lecerf, graveur (...) et a la Librairie d'Éducation de P.re Blanchard (...)., z.d. (ca. 1820), (II,196 p., met gegraveerd frontiepiece, titel en 27 (van 28?) kostuumprenten, oorspronkelijk bedruk karton, oblong 8vo.-
€ 100 - € 200
kavel: 1511
[India] Chasses aux Indes
-par. M. Castillon professeur a Sainte Barbe. Illustrées de huit superbes gravures a deux teintes par Victor Adam. Parijs, Librairie d'Education, A. Courcier, z.d. (1861), 46,(1) p., met 8 getinte litho's, oorspronkelijk kleurenlithografisch karton, oblong 4to.-

verkocht € 250,00
kavel: 1512
Tableau de l'Univers en général, et de la France en particulier,
-Où se trouvent la description de chaque pays, leur religion, leur gouvernement, leur commerce, leurs productions, leurs monnoies évaluées à celles de France, & les routes qui conduisent aux villes principales. Parijs, Leclerc, 1768, 4 delen, 18,423(=417); (2),425-822; XIII,(1),477,(3); (2)376(=374) p., met 2 frontispieces, 15 uitslaande gegraveerde kaarten en 1 andere uitslaande plaat, contemporain uniform gepolijst kalfsleer.-
€ 300 - € 600
kavel: 1513
[Italië] (Voyage d'un François en Italie: fait dans les années 1765 & 1766).
-Atlas, (Parijs, weduwe Desaint, 1769), met uitslaande gegraveerde kaart van Italië en 1 andere dubbelpagina kaart, 13 dubbelpagina gegraveerde stadsplattegronden en 1 kleinere stadsplattegrond, 5 gegraveerde gezichten (1x dubbelpagina) en 2 plattegronden van gebouwen, contemporain verguld halfleer, 4to.-
€ 750 - € 1500
kavel: 1514
Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden. Eerste Deel/ Tweede Deel.
-vervattende eene algemeene beschryving des lands (...)/ vervattende eene beschryving der Generaliteits Landen, Staats Brabant, Staats Land van Overmaaze, Staats Vlaanderen en Staats Opper-Gelderland (...). Amsterdam, Isaak Tirion, 1739-1740, 2 delen, (24),638,(42); (8),608,(20) p., beide delen met gegraveerd frontispiece, eerste deel met groot uitslaande kaart van de Verenigde Nederlanden, 2 uitslaande gegraveerde interieurs en 5 portretten, tweede deel met 3 kaarten, 5 plattegronden, 3 stadsprofielen en 1 andere plaat (alle gegraveerd en (groot) uitslaand), contemporain uniform kalfsleer met vergulde rug.-

verkocht € 200,00
kavel: 1515
Collection de Vûës & Monumens des Sept Provinces Unies
-en 300 planches dessinées & gravées par Abraham Rademaker d'Amsterdam, & mises au jour par Salomon Gautier. Avec leur description en Hollandois, en Anglois, & en François. Amsterdam, Willem Barents, 1725, (8) pagina's introductie en de eerste 150 (van 300) gegraveerde gezichten met letterdruk tekst in 3 talen, contemporain leren platten met latere vergulde halfleren rug, 4to.-
€ 200 - € 400
kavel: 1516
[België] Plans et journaux des sieges de la dernière guerre de Flandres,
-rassemblés par deux capitaines etrangers [Funck & D'Illens] au service de France. Strasbourg, Melchior Pauschinger, 1750, (8),113,(1) p., met uitslaande gegraveerde overzichtskaart van Vlaanderen en 24 uitslaande plattegronden van belegerde steden, houtsnede ornamenten aan begin en eind van elk Journal, contemporain gemarmerd leer met vergulde rug, 4to.-
€ 350 - € 700
kavel: 1517
[Duitsland wandkaart]. Atlas Topographique et Militaire
-qui comprend le Royaume de Boheme, les Marquisats de Moravie, et de Lusace, le Duché de Silésie, la Haute et Basse Saxe, les frontieres du Haut Rhin et de Westphalie, et les cartes générales de ces Etats, et du Théatre de la Guerre presente en Allemagne.Parijs, R.J. Julien, 1758, volledig gegraveerd en de (deel)kaarten met grenskleuren (samenstelling zie hieronder), contemporaine blauw gemarmerd kartonnen band, 4to.-
€ 800 - € 1600
kavel: 1518
[Brabant] Brabandts recht dat is generale Costumen -
-vanden lande ende Hertoghdomme van Brabandt midtsgaders van het Hertoghdom van Limborgh stede ende lande van Mechelen (..) Jan Baptiste Christyn, Antwerpen, Michiel Knobbaert, Prosessie-huys der Societeyt Jesu, In S. Peeter, 1682. (12),1420,(64) pp. Folio in 2 delen. Met 2 kopergegr. frontispieces en enkele gravures in de tekst. -

verkocht € 200,00
kavel: 1519
[Breda] Beschryving der Stadt en Lande van Breda
-Behelzende de oudheid van het graafschap Stryen (..) mitsgaders de opkomst en eerste beginselen der Stadt Breda (..) alsmede een nauwkeurige en beknopte beschryving van het Landt van Breda door Thomas Ernst van Goor, Den Haag, Jacobus vanden Kieboom, 1744-

verkocht € 500,00