1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1520
De Aardbol. Magazijn van hedendaagsche land- en volkenkunde.
-Amsterdam, J.H. Laarman, 1839-1854, 9 delen in 11 banden, met (uitslaande) staalgegraveerde kaarten (o.a. een wereldkaart en kaarten van continenten, talloze houtgegraveerde platen en illustraties, contemporain uniform (band 1 en 2 wijken iets af) halflinnen, 4to.-

verkocht € 440,00
kavel: 1521
Hoorns Vermakelyke Buiten Singels, Plantagiën, Laanen en aangenaame Wandelplaatsen
--naauwkeurig beschouwd en in Dichtmaat beschreeven. Tweede druk, Amsterdam, Hermanus de Wit, 1762. (24),122 pp. Met 5 kopergravures (waarvan 3 uitslaanbaar) van C. Pronk. 4to, in kalfsleer geb., met vergulde rug.-

verkocht € 460,00
kavel: 1522
[Nederlanden] Hugonis Grotii Annales et historiae de Rebus Belgicis.
-Amsterdam, J. Blaeu, 1658, (16),812,(32) p., contemporain overlappend perkament, 12mo. -

verkocht € 65,00
kavel: 1523
[Nederlanden] Batavische Arcadia,
-Waer in: Onder 't Loof-werck van Liefkooserye, gehandelt werdt, Van den oorspronck van 't Oudt-Batavien, Vryheydt der voorige en volgende Bataviers, Vrye Zee, Zee-vonden, Vinders van verborgen Schatten, verbeurten van goederen, uytperssen der waerheydt door pynigen, onheyl van de lanckwyligheydt der Rechtspleegingen, met de oorsaecken van dien, en de behulpmiddelen daer tegen (...). Deze leste Druk met Figuren vermeerdert. En een verduitsching van alle de uytheemsche taelen. Amsterdam, A. Wor en Erve G. Onder de Linden, 1729, (24),679,(80) p., met gegraveerd frontispiece, titelvignet, 1 allegorische plaat met wapen van Johan van der Does en 5 uitslaande platen, contemporain blindgestempeld perkament, klein 8vo.-

verkocht € 70,00
kavel: 1524
Suriname
-De Binnenlanden van het District Nickerie. Lotgevallen en algemeene uitkomsten van eene Expeditie door het westelijke deel der Kolonie Suriname in Sept. en Oct. van het jaar 1900. H. van Capelle. Baarn, Hollandia, 1903. 241 pp. 4to, in halfleer. Met overzichtskaart, platen en figuren. +Geschiedenis van Suriname. J. Wolbers, Amsterdam, H. de Hoogh, 1861. vi, 849, viii pp. Nieuw gebonden in zwart kunstleer met gebruik van orig. rug.-

verkocht € 140,00
kavel: 1525
[Leiden]
-Algemeene rekening wegens de ramp van Leyden, 12 januarij 1807. Ontwikkeld in vier en zeventig staten, en voorafgegaan van eene memorie van toelichting, vergezeld van dire en twintig bijlagen, W.P. Kluit en C.J. Wenckebach. 'S Gravenhage, ter Algemeene Lands-drukkerij, 1833. 290 pp. Groot 4to, opnieuw gebonden met nieuwe schutbladen engebruik van orig. rug en platten. -
€ 125 - € 250
kavel: 1526
[Rijn] Das Rheinbuch/ Landschaft, Geschichte, Sage, Volksleben.
-Von Wolfgang Müller von Königswinter. Brussel, C. Muquardt, (ca. 1855), (2),VI,(2),341,(1),8 p., met 8 handgekleurde en met gom (soms ook met goud) gehoogde getint lithografische platen, 17 getintlithografische platen, houtgegraveerde illustraties in de tekst, oorspronkelijk verguld linnen, 4to.-

verkocht € 65,00
kavel: 1527
[Kazachstan] The Shores of Lake Aral
-Major Wood, London, Smith, Elder & Co, 1876. xxvii, 352 pp. Klein 4to. Linnen geb. Met achterin gestoken de kaart van West Turkestan and adjoing countries. 40,5 x 54 cm.-

verkocht € 120,00
kavel: 1528
[Friesland] P. Winsemi (...) Historiarum ab excessu Caroli V. Caesaris.
-Sive Rerum sub Philippo II. per Frisiam gestarum, ab Anno M.D.LV. usque ad annum M.D.LXXXI. assertae Libertatis. Libri Septem. Leeuwarden, C. Fontanus, 1646, 3 delen in één band, (30), 558; 22; (4),56 p., met fraai gegraveerde titelpagina en gegraveerd portret van de auteur door I. Suyderhoef, contemporain blindgestempeld geribd perkament, folio.-

verkocht € 200,00
kavel: 1529
Verzameling gegraveerde gezichten:
-I. Gesichten aan den Rhijnstroom. II. Het Loo en andere Vorstelijke Huijsen. III. Gesichten van 's Gravenhaghe. IV. Gesichten van Amsteldam. Amsterdam, P. Schenk, z.d. (ca. 1700), 4 delen in één band met algemene, gegraveerde opdracht "Domino Friderico" en gegraveerde index voor de vier delen, elk deel met gegraveerde titelpagina, in totaal 71 gegraveerde gezichten, contemporain halfperkament, oblong 4to.-
€ 900 - € 1800