1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1410
[Rondom Haarlem] Plaisante Plaetsen hier,
-meught ghy aenschouwen radt. Liefhebbers die geen tyt en hebt om veer te reijsen, Ghelehen buyten de ghenoechlijke Stadt, Haerlem of daer omtrent, koopt sonder lag te peijse. Claes Jansz. Visscher, Amsterdam, [1611]. -
€ 200 - € 400
kavel: 1411
Beschryvinge van 'sGravenhage,
-behelsende desselfs eerste opkomste, stichtinge en vermakelyke situatie, het Graven-Hof aldaar gebouwt, met alle verdere publyke en partikuliere gebouwen daar in sijnde en desselfs voorname grachten, pleinen, straaten, wandelingen en buytenwegen (...) door Gysbert de Cretser. Waar achter bygevoegt is de Zeestraat op Scheveninge, door de Heer van Zuylichem, Amsterdam, Johannes Ratelband, [1729].-
€ 500 - € 1000
kavel: 1412
[Leiden] Athenae Batavae.
-Sive de urbe Leidensi & Academia, virisque claris; qui utramque ingenio suo, atque scriptis illustrarunt. Libro duo. Lugduni Batavorum, Andream Cloucquiu et Elsevirios. 1625.-
€ 600 - € 1200
kavel: 1413
L'Histoire des Indes Orientales et Occidentales
-du R.P. Iean Pierre Maffe'e de la Compagnie de Iesus, traduite de Latin en François par M.M.D.P. [= Michel de Pure]. Parijs, R. de Ninville, 1665, 2 delen in één band, (32),353,(1); (2),292,(24 index)(2 privilege) p., houtgegraveerde kapitalen en ornamenten, contemporain leer met vergulde, geribde rug, 4to.-

verkocht € 250,00
kavel: 1414
[Cook] Vie du Capitaine Cook, Traduite de l'Anglois du Docteur [Andrew] Kippis
-(door J.H. Castera). Parijs, Rue des Poitevins, Hôtel de Thou, 1789, XXXII,546,(2) p., met EXTRA twee gegraveerde portretten van James Cook (1x ingebonden, 1x los ingestoken), contemporain gemarmerd verguld kalfsleer, 4to.-

verkocht € 200,00
kavel: 1415
[India] Naauwkeurige Berigten Nopens de Grondvesting des Christendoms
-onder de Heidenen op de Kust van Choromandel en Malabaar, door de Deensche Missionarissen op Tranquebar; behelzende ook Veel aanmerkelyke Byzonderheden aangaande het Land, den Aart, Godsdienst, Gewoontens, Kunsten en Wetenschappen der Malabaaren: uit het Hoogduitsch Vertaalt (...). Eerste deel, met eene uitvoerige Historische Voorrede, Opzigtelyk tot het geheele Werk door Hendrik Velse (...) Midsgaders een Loffelyk Opstel van de Engelsche Societeit (...). Den Haag, By Daniel van Lunenburg en Mattheus Gaillard, 1739(-1768), 2 delen in 1 band, (246),XXXIII-LXXII,40,224 p., met gegraveerd titelvignet en opdracht, uitslaande gegraveerde kaart van de kusten van Malabar en Koromandel, gegraveerd portret van Bartholomaeus Ziegenbalg en 1 groot uitslaande letterdruk "Malabaarschen Almanach", modern rexine band.-
€ 200 - € 400
kavel: 1416
Souvenir des Pyrenees
-Eug. Ciceri, Libraire Lafontine, Luchon, ca. 1870. Folio (30,5 x 42,5 cm) , oblong bruin linnen, vergulde titel en ornamenten. 8 pp. tekst, kaart, en 11 gravures waaronder enkele dubbel- en een quadruppelp. + deel 2, 12 pp. met een dubbelp. kleurenlitho van Bagneres de Bigorre en 12, meest dubbelp. gravures van Ciceri.-

verkocht € 125,00
kavel: 1417
[Zeeland] Walcherse Arkadia
-Waar in op een zoetvoerigen trant, onder zedige lief-kozeryen en stichtelyke bespiegelingen, oorspronck, Heerlijkheden, ambachten, vliedbergen, dijken, stroomen (...) en hedendaagse vermaaklijkheden van Walcheren (in 2 delen) door Mattheus Gargon, Leyden, Samuel Luchtmans en Zoon, 1746.-
€ 200 - € 400
kavel: 1418
[Cartografie] Album voor de Aardrijkskunde. P.J. Mendel.
-Atlas van het Koninkrijk der Nederlanden en de Overzeesche Bezittingen. Serie Noord-Nederland. H. Reding, 's Gravenhage. A.P. Langenhuyzen. 1841.-

verkocht € 225,00
kavel: 1419
Aardrijksbeschrijving der Stad Haarlem
-P.J. Prinsen, Directeur Rijkskweekschool Haarlem; onder toezigt van den schrijver nagezien en vermeerderd met eene beschrijving van Haarlems omstreken, J. Spaan, Haarlem, De Erven Loosjes, 1848. 4e druk.-

verkocht € 60,00