1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1420
Beschrijving der Stad Haarlem,
-voor jonge lieden, door Cornelis de Koning, L.D.Z., Leyden, D. du Mortier en Zoon, 1809.-
€ 60 - € 120
kavel: 1421
Kronyck van Alckmaar met zyn dorpen.
-Ende de voornaamste geschiedenissen desselfs, van 't beginsel der bouwinge der voorsz. Stadt Alckmaar tot den jaren 1658. Waar by gevoegd is P.J. Schagen, Alckmaar-Beleg en 't Octroy van de Scher-Meer (...) 2e druk, vermeerderd met 21 gezigten zo om als binnen Alckmaar na 't leven getekent door Abraham Rademaker, Amsterdam, Steeve van Esveldt, Alkmaar, Jacob Maagh, 1743.-

verkocht € 250,00
kavel: 1422
[Suriname] Schaduwbeelden uit Suriname.
-Door Anna. Nieuwe uitgave. Dordrecht, C. Morks JZn., 1862, VIII,102,(1) p., met met handgekleurd lithografisch frontispiece, oorspronkelijk (? ) halflinnen.-

verkocht € 90,00
kavel: 1423
[Verenigde Staten] Missien van den Orégon
-en reizen naar de rotsbergen en de bronnen der Colombia, der Athabasca en Sascatshawin in 1845-46. Pater P.J. de Smet S.J., uit het Fransch door een kloosterling van Latrappe. Gent, Wwe Vander Schelden, 1849.-

verkocht € 120,00
kavel: 1424
[Suriname] Holländisch-Guyana. Erlebnisse und Erfahrungen
-während eines 43 jährigen Aufenthalts in der Kolonie Surinam von A. Kappler. Stuttgart, Commissions-Verlag von W. Kohlhammer, 1881, IX,(3),495 p., met houtgegraveerd frontispiece gezicht op Albina en uitslaande lithografische kaart, modern linnen met oorspronkelijk vooromslag opgeplakt (hier en daar wat gebruind). Met: Kappler. Nederlandsch-Guyana. Vertaald door F.L. Postel. Winterswijk, G.J. Albrecht, 1883, (4),301 p., oorspronkelijk gedrukt omslag (kleine defecten aan randen).-
€ 200 - € 400
kavel: 1425
[India] Reize in eenen palanquin;
-of lotgevallen en merkwaardige aanteekeningen op eene reize langs de kusten Orixa en Choromandel. Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, 1827 (dl. 1)/ 1808 (deel 2), tweede/eerste druk, 2 delen, X,260; VIII,514,(2) p., met 2 (identieke) gegraveerde titelpagina's, 3 uitslaande gegraveerde gezichten en 4 handgekleurde gegraveerde kostuumprenten, alle door R. Vinkeles naar J. Haafner, oorspronkelijk bedrukt karton (deel 1)/ contemporain karton met origineel letterdruk titelschildje op de rug (deel 2).-
€ 100 - € 200
kavel: 1426
[Panama] Le Canal de Panama.
-L'itshme Américain. Explorations; comparaison des tracés étudiés. Négociations; état des travaux. Par Lucien N.B. Wyse. Parijs, Hachette & Cie., 1886, (6),399,(4) p., met houtgegraveerd frontispiece portret van de auteur, 2 groot uitslaande getint lithografische kaarten en 90 houtgegraveerde illustraties in de tekst, 4to.-

verkocht € 140,00
kavel: 1427
De Historie van de deerlijke destructie
-ende ondergangk der stad Jerusalem. Door den Keyser Vespasiaan met veele en verscheide geschiedenissen der Joden. Deventer, Jan de Lange. [ca 1780].-

verkocht € 120,00
kavel: 1428
The Nile tributaries of Abyssinia.
-and the sword hunters of the Hamran Arabs. Sir Samuel W. Baker, London, Macmillan and Co., 1867.-
€ 200 - € 400
kavel: 1429
Reis langs den Rhijn [5 delen in 2 banden] van Maintz
-tot Dusseldorp ... Opperpaltz ... Opper-Italien, Zwitserland ... Parijs, Belgische Republiek, en het zuidelijk gedeelte van het Bataafsch Gemeenebest. Haarlem, Francois Bohn. 1793-1798.-

verkocht € 120,00