1400-1552 Oude boeken - Topografie

veiling / 22 oktober 2014
kavel: 1430
[Suriname] Beschryving van Guiana, of de Wilde Kust in Zuid-America,
-betreffende de Aardrykskunde en Historie des Lands, de Zeeden en Gewoontes der Inwooners, De Dieren, Vogels, Visschen, Boomen en Gewassen, alsmede de eerste Ontdekking dier Kust, de Bezittingen der Spanjaarden, Franschen en Portugeezen en voornamelyk de Volkplantingen der Nederlanderen, als Essequebo, Demerary, Berbice, Suriname en derzelver Rivieren (...). Waarby komt eene Verhandeling over den Aart en de Gewoontes der Neger-Slaaven. Alles uit echte Stukken opgesteld door Mr. Jan Jacob Hartsinck. Amsterdam, Gerrit Tielenburg, 1770, 2 delen, XII,(4),520; (2),521-962,(15) p., met 5 uitslaande gegraveerde kaarten, 3 gegraveerde plattegronden (1 uitslaand), 5 gegraveerde gezichten op 4 platen (2 uitslaand) en 2 andere platen, 1 gravure in de tekst, contemporain half kalfsleer met vergulde rug.-
€ 700 - € 1400
kavel: 1431
[Suriname] Narrative, of a five years' expedition, against the Revolted Negroes of Surinam
-in Guiana, on the Wild Coast of South America; from the year 1772, to 1777 (...). Second edition corrected. Londen, J. Johnson & Th. Payne, 1806, 2 delen, XVIII,423,(5); IV,419,(5) p., met 2 gegraveerde titels, 1 stippelgegravure frontispiece en 80 (stippel)gravure platen waaronder 2 uitslaande kaarten (Guiana en Suriname) en 1 aquatint profiel van Paramaribo, contemporain uniform halfleer met vergulde rug, gemarmerde platten en schutbladen, 4to.-

verkocht € 1500,00
kavel: 1432
[Suriname] Reize naar Surinamen, en door de binnenste gedeelten van Guiana;
-door den Capitain John Gabriël Stedman. Naar het Engelsch. Amsterdam, J. Allart, 1799-1800, 4 delen, met 42 gegraveerde platen waaronder uitslaande kaarten van Guiana, Suriname en een gedeelte van Frans Guiana en een uitslaand gegraveerd profiel van Paramaribo, contemporain (net niet geheel) uniform halfleer, ruggen rijk verguld met 2 contrasterende titelschildjes, platten gemarmerd met boom-motief.-

verkocht € 600,00
kavel: 1433
[Gelderland] XIV. Boeken van de Geldersse Geschiedenissen.
-Van 't begin af vervolghd tot aen de afzweeringh des Konincx van Spanien; waer van 't eerste deel verhandeld de land-beschrijvingh. Joh. Isacus Pontanus (...) veranderd, verbeterd door Arend van Slichtenhorst, Arnhem, Jacob van Biesen, 1654.-

verkocht € 700,00
kavel: 1434
China.
-Historisch. romantisch, malerisch. Carlsruhe, Kunst-Verlag, [1843].-

verkocht € 175,00
kavel: 1435
[Geografie] Dissertationes de admirandis mundi cataractis
-Supra & subterraneis, earumque principio, elementorum circulatione, ubi eadem occasione Aestus Maris reflui vera ac genuina causa asseritur, nec non terrestri ac primigenio Paradiso lotus situsque verus in Palaestina restituitur, in tabula chorographicaostenditur, & contra Utopios, Indianos, Mesopotamios, aliosque asseritur. Johanne Herbinio [Johannes Herbinius], Amstelodami, Janssonio-Waesbergios, 1678.-
€ 900 - € 1800
kavel: 1436
[Scheveningen] Souvenir de Scheveningue.
-Dessiné d'après nature. H.W. Last, La Haye, [1856].-

verkocht € 125,00
kavel: 1437
[China] An historical account of the Ambassy to the Emperor of China.
-Undertaken by order of the King of Great Britain, including the manners and customs of the inhabitats (...) Abridged principally from the papers of Earl Macartney as compiled by Sir George Staunton Bart. London, John Stockdale, 1797.-

verkocht € 290,00
kavel: 1438
[Schipbreuk] Narrative of the Shipwreck of the Sophia
-On the 30th of May, 1819 on the Western Coast of Africa and of the captivity of a part of the crew in the desert of Sahara. Charles Cochelet, ancient paymaster-general in Catalonia, and one of the sufferers. London, printed for Sir Richard Phillips and Co., 1822.-

verkocht € 70,00
kavel: 1439
Nieuwe Reisverhalen. Compleet in 24 delen.
-Een tijdschrift, bevattende eene keur uit de nieuwste, met bijzondere goedkeuring vereerde, meest belangrijke en onderhoudende reisbeschrijvingen, voor lezers van allerlei aard, uit onderscheidene talen bijééngebragt. Met platen. Eerste stuk [tot en met 24e stuk]. Amsterdam, Wed. G.A. Diederichs en Zoon [en De Gebroeders Diederichs], 1820 - 1826.-

verkocht € 1200,00