veiling / 22 oktober 2014 / 1400-1552 Oude boeken - Topografie
[1400] [1401] [1402] [1403] [1404]
kavel: 1402 € 150 - € 300

Voyage autour du monde par. M. Jacques Arago.

Brussel, Société Typographique Belge, Ad. Wahlen et Compagnie, 1840, (4),570 p., gelithografeerd portret en 61 platen, contemporain halfleer met vergulde rug, groot 8vo.
Eerste 110 p. en platen kleine watervlek in blanke benedenmarge, gehele boekblok enigszins gebruind/ roestvlekkig. Bovenscharnier gebroken aan binnenzijde. Toch een goed exemplaar van een schaarse editie.

Het populaire verslag van Freycinet's wereldreis met het schip de Uranie, beschreven door de scheepskunstenaar Arago, met veel aandacht voor de gebruiken der inboorlingen. De reis ging via de Canarische eilanden, Rio de Janeiro, Ile de France & Bourbon, Timor, Indonesië, de Marianen en Caroline eilanden, Hawaii, Australië en de Malouinen. De illustraties zijn ook van de hand van Arago en stellen grotendeels inboorlingen voor.