veiling / 22 oktober 2014 / 1400-1552 Oude boeken - Topografie
[1401] [1402] [1403] [1404] [1405]
kavel: 1403 verkocht € 320,00

[Suriname]. (Kolonisatie van Europeanen te Suriname, door A. Halberstadt).

(Leiden, de auteur, 1871), (2),130,(2)p., met 96 (van 99) illustraties naar P.J. Benoit op 48 (van 49) gelithografeerde platen, oorspronkelijke platten met nieuwe linnen rug, folio.
Het voorwerk zou uit 16 pagina's moeten bestaan, in dit exemplaar zit hiervan alleen de franse titel. Plaat 11 (met de afbeeldingen 20-22) ontbreekt, platen hier en daar wat roestvlekkig. Verkocht met alle feilen.

Met los ingevoegd de zeldzame orginele prospectus. De prachtige platen werden oorspronkelijk vervaardigd voor Benoit's "Voyage à Surinam" (Brussel, 1839). Bevat fraaie gezichten op Braamspunt, de forten Leiden en Amsterdam, plantage Jagtlust, Paramaribo, etc. en diverse platen van gewassen, inboorlingen en natuurlijk slaven.