1600-1646 Varia

veiling / 22 oktober 2014
[1600 - 1609] [1610 - 1621] [1622 - 1632] [1633 - 1642] [1643 - 1646]
kavel: 1610
[Cartografie] Oud-Nederlandsche Kaartmakers
-In betrekking met Plantijn. Jan Denucé, [2 delen], Antwerpen, de Nederlandsche Boekhandel en 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1912-1913.-

verkocht € 80,00
kavel: 1611
Enzyklopädie der Entdecker und Erforscher der Erde.
-Dietmar Henze, Akademische Druck u. Verlagsanstalt Graz-Austria, 1978-2004.-

verkocht € 200,00
kavel: 1612
[Boekband] Joseph Lefebure en zijn werk
-Jef Van De Venne. Antwerpen. Jaak Mössly, 1895.-

verkocht € 70,00
kavel: 1613
[Mini-boekje] Bijbeltje als snuisterij (60x40x20 mm.)
-Zwart leren geribde band met zilverkleurige metalen sluitingen en hoekverstevigingen; aan de kopse kant 2 metalen plaatjes met bevestiging voor bijbehorend kettinkje om te dienen als halssieraad. Gemarmerde schutbladen en verkleinde en gekopieerde titelpagina van een Dordse Bijbel uit 1785 en meer dan 300 blanco pagina's, goud-op-snee. Nieuw. Leer achterplat met kleine beschadiging. Te gebruiken als dagboekje of notitieboekje.-

verkocht € 220,00
kavel: 1614
[Misdaad] Berigt omtrent het leven, het karakter
-en de laatste godsdienst-aandoeningen der beruchte vergiftigster Hester Rebekka Nepping, met hare medepligtigen ter doodstraffe veroordeeld, om de moord van hare bijwoneresse, en van haren echtgenoot: tot leering en waarschuwing zamengesteld door W. Broes, die (...) haar vele weken in de gevangenis bezocht had. Den Haag, Johannes Allart, 1812.-

verkocht € 90,00
kavel: 1615
[Misdaad] Verhaal van den giftmoord door Pieter Sakes Weijnma
-aan zijne vrouw gepleegd en van zijne teregtstelling. Met eenige belangrijke bijlagen. J. van Leeuwen, Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1837. Samengevoegd met: Het leven en sterven van Ruurd Passchiers van Dijk, wegens gepleegden moordveroordeeld tot de straf des doods en teregt gesteld binnen Leeuwarden den 16 october 1846. Onder medewerking van D.A. de Groot, predikant te Sneek, en P.W. Wittebol, protestantsch geestelijke bij de strafgevangenis te Leeuwarden, Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1847.-

verkocht € 90,00
kavel: 1616
Erotica - magazines
-Beautiful Britons, 1959 2 nrs. + Span, 1957-58, 4 nrs. + U.S. Glamour "Featuring American Photografphy. Designed especially for the British photographer studying the technique of other countries", London, ca. 1957. 4 nrs. - en 4 andere. -

verkocht € 140,00
kavel: 1617
Scrap-en poëziealbums
-Lot met 2 scrapalbums, eind 19e eeuw en 4 poëzie-albumpjes uit jaren '20-'30. Hier en daar was lossig, slijtage aan randen. -

verkocht € 60,00
kavel: 1620
40 nummer Edinstvo, 1917
-Veertig nummers van het Sociaal Democratische dagblad uit Petrograd, 1917, vlak voor het einde van de revolutie. In goede staat. -
€ 200 - € 400
kavel: 1621
[Misdaad] Regtsgeding van J.C. van Stenis, schuldig verklaard aan vergiftiging.
-Den Haag, J. Belinfante, 1843, (4),167 p., contemporain linnen met goudgeletterde rug (klein etiketje op voorplat).-

verkocht € 80,00