1600-1646 Varia

veiling / 22 oktober 2014
[1600 - 1609] [1610 - 1621] [1622 - 1632] [1633 - 1642] [1643 - 1646]
kavel: 1633
Nieuw adresboek van de stad Utrecht 1878.
-(Zonder plaats, uitgever en jaar), (1877), (4),286,(2) p., modern halflinnen.-

verkocht € 80,00
kavel: 1634
[Medisch]Tabellarisch overzigt over alle gevallen van Schijndoode drenkelingen, gestikten-
--en gehangenen, bekroond door De maatschappij tot redding van drenkelingen, opgerigt in den jare 1767 te Amsterdam. Sedert hare stichting tot en met den jare 1833. Uit authentieke stukken opgemaakt en met opmerkingen voorzien door J.A. Kool. P. Ellerman, 1834. 2 dln, papiergebonden + vervolgdelen tot 1843, 1853-en 1861.-

verkocht € 220,00
kavel: 1635
[Socialisme] Zondagsblad van het Volk
-6 juli 1902 tm 30 december 1906. 1e tm 5e jaargang van dit socialistische zondagsblad in 5 bruin-linnen banden. Redactie Pieter Jelles Troelstra en P.L. Tak, voorpagina illustraties Albert Hahn.-

verkocht € 240,00
kavel: 1636
Adresboek van Leveranciers van Hôtel-, Café en Restaurantbenoodigdheden. 1913.
-Met Adreslijst van Hotels, Café's en Restaurants in Nederland. Amsterdam, Drukkerij Bos, (1912), 345 p., met vele geïllustreerde advertenties, oorspronkelijk verguld linnen. -

verkocht € 70,00
kavel: 1637
[Adresboeken] Lot van ca. 35 adresboeken,
-diverse plaatsen en uitgevers, 1895-ca. 1970, diverse banden en formaten. -

verkocht € 360,00
kavel: 1638
SIGNATUR Zeit - Schrift - Bild. 9 afleveringen uit deze serie
-Een eenmalig project met dichtende schilders en schilderende dichters. Nr. 2 Bele Bachem, 7. Christoph Meckel. 8. Claude Simon. 9. Klaus Fussmann. 10. Bernard Schultze. 11. Wolfgang Hildesheimer. 13.Gerhard Altenbourg. 15. Jiang Baolin en 16. Sarah Kirsch. Verlag Theo Rommerskirchen, 1985-1992. Gedrukt in een gelimiteerde oplage van 990 stuks, dit is nr. 975. Alle afleveringen zijn afzonderlijk door de kunstenaar gesigneerd; papieren omslagen in plastic houder (ca. 30x30 cm.)-
€ 150 - € 300
kavel: 1639
[Fruitteelt] Der Obstbau in Wort und Bild
-mit besondererer Berücksichtigung der im rheinhessischen Obstsortiment empfohlenen Obstsorten. Herausgegeben vom landwirtschaftlichen Verein für die Provinz Rheinhessen. Wiesbaden, R. Bechtold & Comp, (1907), 142 p., met 52 chromolithografische platen (inclusief 3 a-nummers), oorspronkelijk goudgeletterd en gedecoreerd linnen, 4to (uitzonderlijk goed exemplaar).-

verkocht € 200,00
kavel: 1640
Robert Baden-Powell. Originele gesigneerde brief in pen,
-aan "Mr. E. Dudley", betreffende de ziekte van diens zoon, agent van de South African Constabulary [S.A.C.], gedateerd "Johannesburg October 21st 1902", op papier met briefhoofd van de S.A.C., alleen recto beschreven, 26,5 x 20,3 cm.-

verkocht € 150,00
kavel: 1641
[In middeleeuwse stijl] Actes et Prières pour la Communion.
-Zonder plaats, zonder uitgever en zonder jaar (ca. 1890), frontispiece, titel en 28 pagina's tekst op dik Japans papier (imitatie-perkament), met verschillende fraaie handgekleurde borders, hier en daar gehoogd met goud of zilver, met op het einde nog 3 lege borders voor aantekeningen ("Souvenirs de Famille"), gebonden in zwart marokijn, binnenzijde van platten met vergulde borders en zijden schutbladen, alle sneden verguld.-

verkocht € 80,00
kavel: 1642
Kleederdragt van verschillende volkeren in afbeeldingen
-Gouda, G.B. van Goor, ca. 1780. 16 pp. 8vo. Handgekleurde kopergravures met tekst in rijm eronder. Illustraties van o.a. Indianen in Florida, Chinezen, Rus en Russin, en een Arabier. 8vo. In later gemarmerd papieren bandje in cassette. -

verkocht € 100,00