veiling / 10 juni 2015 / 1200-1257 Topografie Nederland
[1216] [1217] [1218] [1219] [1220]
kavel: 1218 verkocht € 7000,00

[Cartografie] Atlas De Wit

F. de Wit, Germania Inferior, sive XVII Provinciarum Geographicae generales ut et particularea Tabulae.
Nieut Kaert-boeck vande XVII Nederlandtsche Provincien begrypende mede de aengrensende landen perfecter als oyt voor desen tot Amsterdam int licht gebracht door Frederick de Wit [ca. 1690].
Atlas met 33 kaarten, alle oudtijds gekleurd en dito titelblad met een allegorische voorstelling en verso een verklaringe deses Boecks, verder een beschrijving van de kaarten, 16 pp. en de volgende 33 kaarten:
1. Nov. et acc. XVII Provinciarum Germ. Inf. Tab. 2. Belgium Foederatum em. auct. et nov. ed. 3. Tabula Comitatus Frisiae. 4. Tab. Dom. Groeningae quae et compl. max. partem Drentiae 5. Transiselania Provincia vulgo Over-Yssel 6. Ducatus Geldriae et Com. Zutphaniae Tab. 7. Com. Zutphaniae et Flum. Isulae nova del. 8. Ultrajectini Dominii Tab. 9. Com. Hollandiae Tab. 10. Nova atque em. descr. Suydt Hollandiae 11. Nov. Delftlandiae, Schielandiae et circ. ins.Tab. 12. Rhinilandiae, Amstelandiae et circ.13. Noordt Hollandt 14. Comitatus Zelandiae Tab. 15. Belgii Regii acc. Tab. 16. Com. Flandriae Tab. 17. Flandiae partes duae Prop. Imp. 18. Flandriae Teutonicae pars orient. 19. Flandriae pars occ. 20. Flandria Gallica 21. Tab. Com. Artesiae 22. Com. Hannoniae et Episc. Cambresis descr. 23. Com. Namurci Tab. 24. Duc. Lutzenburgici Tab. 25. Tab. Duc. Limburch et Com. Valckenburgh 26. Tab. Duc. Brabantiae cont. March Sacri Imp. et Dom. Mechliniense 27. Prima pars Brabantiae Lovanium 28. Sec. pars Brabantiae Bruxellae 29. Tertia pars Brabantiae March S.R.I. Antverpia 30. Quarta pars Brabantiae Sylvaducis 31. Marchionatus Sacri Imperii et Dom. Mechelini Tab. 32. Nova totius Westphalia descr. (en) 33. Carta nova acc. del passagio et strada dalli Paesi Bassi per via de Allemagna per Italia (= reiskaart van de Nederlanden naar Noord-Italie, deze gedateerd 1671)

Folio, perkament, compleet met titelblad, verso index en 16 pp. tekst. De 33 kaarten met mooie contemporaine kleuring. De perkamenten band met blindstempel en gebruikssporen. De kaarten verso blanco; sommige verso gerep., div. vlekjes en inktvlekken in marges, laatste kaarten met kleine restauratie, schutbladen vernieuwd en laatste schutblad gerep. Redelijk tot goed exemplaar van deze weinig voorkomende atlas.