1500-1599 Varia II

veiling / 10 juni 2015
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1554] [1555 - 1564] [1565 - 1574] [1575 - 1584] [1585 - 1594] [1595 - 1599]
kavel: 1540
Walvisvangst
-De Nederlandse Walviscourant. Uitgegeven aan boord van het m.s. "Willem Barendsz.". Maandag, 21 december 1959. 14e jaargang no 15. Hierin het productie resultaat, voetbaluitslagen en nieuws. + Programma van de Kerstdients gehouden op dKerstdag 1955 aan boord van het m.s. "Willem Barendsz" op walvisvangst in de Zuidelijke Poolzeeën. 4pp., een kaartje verzonden van de Willem Barendsz, met poststempel van de Barendsz, maar de postzegel is afgeweekt - en het boek de Willem Barendsz 1946-'47. A. Melchior, met een inleiding van W.H. Bierman (beide scheepsarts), Gottmer, Haarlem, 1947. 235 pp. in halflinnen.-
€ 60 - € 100
kavel: 1541
Gustave Doré
-Guinevere. By Alfred Tennyson. Illustrated by Gustave Doré. London, Edward Moxon and Co., 1867. Folio, linnen, vergulde titel, titelschild en rugversiering. Met 10 platen van Doré. Boven-en onderzijde rug kleine besch, verder goed ex. + Elaine. Alfred Tennyson. Illustrated by Gustave Doré. London, Edward Moxon and Co., 1868. [idem] in goede staat. -
€ 70 - € 140
kavel: 1542
De Groene Amsterdammer, weekblad voor Nederland: Neger-nummer
-Amsterdam, no. 2759, zaterdag 19 april 1930. Nummer gewijd aan "Negers en auteurs over negers. en de lezer moet zelf maar zien, wat hij er van denkt." 40 pp. Met onderwerpen als "Albert Schweitzer en zijn negers", "Nieuwe en oude negerkunst", De Neger en de Sport" en "De Negers in ons huiselijk verkeer". -
€ 60 - € 120
kavel: 1543
Suze Groeneweg
-Brief van Suze Groenweg aan Dirk, een van haar leerlingen voordat ze haar lidmaatschap in de Tweede Kamer aanvaarde. De brief is een antwoord aan de jongen die haar heeft gevraagd weer terug te komen naar school. Gedateerd den Haag, 19 november, 1918. + Suze Groeneweg. Haar betekenis voor de moderne arbeidersbeweging. Samengesteld in opdracht van het bestuur de S.D.A.P. door A.E.J. de Vries-Bruins, Arbeiderspers, Amsterdam, 1937. 115 pp. Gebrocheerd. -

verkocht € 150,00
kavel: 1544
Scrapalbums
-Twee scrapalbums, 19e eeuw. Plakboek van de kinderen Huizenga. Haarlem, I de Haan, ca. 1870. 47 pp. Groot 4to, volgeplakt. In halflinnen. Platten sleets, binnenzijde goed + Plakboek. Folio scrapalbum, ca. 1860 met 138 pp. Pagina's los, aan leeszijdes verstevigd met linnen. -
€ 125 - € 250
kavel: 1550
[Erotica]
-Lot met 29 tijdschriften uit jaren '50-60. O.a. Follies de Paris., no 1, ca. 1950. 16 pp., Paris Frou Frou Almanach 1956. 98 pp. geniet, 7 nummers van Enquetes, 1953-1954 - en 20 andere. Rijk geïllustreerde erotische bladen, in redelijke goede tot goede conditie. -

verkocht € 90,00
kavel: 1551
[Erotica]
-Lot van 32 erotische bladen uit de jaren '60. met o.a. Modern Man, Playboy, Female Mimics (travestie), nr. 1, 1963, Frolic e.a. - en een naaktfoto door John Everard, 1955. 29 x 23 cm., in lijst.-

verkocht € 90,00
kavel: 1552
[Typografie] Initialen, Alphabete und Randleisten
-Carl Hrachowina. Wien, Carl Graeser, 2e Auflage, 1897. Losbladige uitgave, folio, touwgebonden. Compleet met 56 bladen en tekst.-
€ 75 - € 150
kavel: 1553
[Erotica] Neues deutsches Kunstblatt, Die Liebe in Kunst, Witz und Dichtung.
-München etc., oktober 1919 (eerste jaargang), 32 p. (incl. omslag), met (kleuren)illustraties door Hans Boht, K. Wurm etc., oorspronkelijk omslag, groot 8vo.-

verkocht € 130,00
kavel: 1554
San Francesco d' Assisi nel Poema di Dante e negli Affreschi di Giotto
-Editori Giolio Giannini e Figlio, Firenze, 1905. 24 pp. Meerlaagse goudgehoogde reliëfdruk, in vellum omslag. Enkele beschadigingen in omslag, verder goed ex. -

verkocht € 65,00