1500-1599 Varia II

veiling / 10 juni 2015
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1554] [1555 - 1564] [1565 - 1574] [1575 - 1584] [1585 - 1594] [1595 - 1599]
kavel: 1575
Enkhuizer Almanak
-Koningsedities 1949-1952, 55, 64, 65, 70 en 91 - en de meeste almanakken vanaf 1902. Enkele in afwijkend omslag. -

verkocht € 70,00
kavel: 1576
Diverse reclame displays jaren '40-'60
-Kartonnen displays van Amstel Bock Bier, Delftsche slaolie, Smith's Goudboon koffie, Ca-Va Seul Metaalglans, Fino Bouillonblokjes, Persil, Henco Was, Diamant boter, H.O., Radion, Sunlight, Erdal Schoencreme en meer. In diverse formaten, meest in goede conditie.-

verkocht € 100,00
kavel: 1577
[Indonesia] Het Triwindoe-Gedenkboek Mangkoe Nagoro VII
-Comité Triwindoe-gedenkboek, Soerakarta, 1939. 4to., gebatikte band, XX,290 pp., met meer dan 160 letterkundige bijdragen, diverse tekeningen, foto's en composities en toegevoegd: Supplement op het Triwindoe-Gedenkboek, Mangkoe Nagoro VII, idem, 1940, gebatikte band met gewijzigd ontwerp, XX,356 pp. met meer dan 150 artikelen en ca. 40 illustraties. De banden met lichte verwering door de tijd (ruggen sterker verweerd). Verder goed.-

verkocht € 170,00
kavel: 1578
Boek simulant -"Disques"
-Frankrijk, ca. 1965. Boeksimulant platenkoffer. Aan voorzijde 6 leren vergulde en geribte boekruggen met titelschildje "Disques". 35 x 35 x 35 cm. -

verkocht € 140,00
kavel: 1579
[Kalenders] NS Kalender 1931 en 1932
-Kalender 1931 der Nederlandsche Spoorwegen (24.5x16.5 cm.) in ongebruikte staat met voor- en achterin een kalender van resp. 1931 en 1932, een adressenlijst der Nederlandsche Spoorwegen en per week een dubbele pagina met telkens een foto links en N.S. informatie rechts en daaronder de 7 dagen per week met ruimte voor aantekeningen; Het omslag met geringe gebruikssporen, intern in zeer goede staat + een zelfde kalender voor 1932; linksboven geperforeerd voor ophanging (het touwtje nog aanwezig), ex-bibl. Rotterdam, stempel verso titelblad. Goed exemplaar.-

verkocht € 90,00
kavel: 1580
[Beweegbare boeken]
-De bouw en de inwendige organen van het Kinderlijk Lichaam door beweegbare platen aanschouwelijk voorgesteld; verklarenden tekst door Dr. Mulder te 's-Gravenhage [ca. 1900] 26.5x19.5 cm., half-linnen met geill. voorplat, (2),30 pp en V. platen, plaat V. met uitneembare organen, plaat IV. en V. met kleine beschadiging, een katern tekst loslatend + Het paard. Zijn lichaamsbouw en zijne inwendige organen. Met gekleurde platen en korten tekst. A. Schwarz, voor Nederland bewerkt door Quadekker, Deventer, Kluwer & co. [ca. 1900]. 19x26 cm., half-linnen met geill. voorplat, (1),34,(1) pp. en V. gekleurde platen.-

verkocht € 110,00
kavel: 1581
[Weer en Wind] Windwaarnemingen in Nederland
-gedurende de jaren 1849 en 1850, bijeenverzameld door Dr. W.F.C. Krecke, Utrecht, Kemink en Zoon, 1851 + Uitkomsten van Meteorologische Waarnemingen gedaan in 1849 en 1850 te Utrecht en op eenige andere plaatsen in Nederland, met ondersteuning (..) door Dr. C.H.D. Buys Ballot, idem. Oblong, gekartonneerd, 25 pp. tabellen, band slordig en 4to., 27 pp. tekst (onafgesneden) en 29 tabellen - en Platen en Modellen behoorende tot de handleiding bij het gebruik van het universaalinstrument ten behoeve van het personeel van den Topografischen Dienst. Samengesteld door het hoofd der Triangulatie-Brigade, Topografische Inrichting Batavia, 1919. In beschermhoes.-
€ 80 - € 160
kavel: 1582
-Door eenige Joodsche Letterkundigen. Onder hoofdredactie van T. Tal, Opperrabbijn van Gelderland. Rotterdam, Gebrs. Haagens, 1886, 31 delen in één band met doorlopende paginering, 1 p. inhoudsopgave, 312 p., met houtgegraveerd frontispiece en portret van Moses Mendelssohn buiten paginering, enkele illustraties en vignetten in de tekst, oorspronkelijk verguld linnen.-
€ 30 - € 60
kavel: 1583
[Beweegbare boeken]
-Man en Vrouw. Verplaatsbare Afbeeldingen van het Menschelijk Lichaam. I De Man. Met tekst van Dr. Esta. Amsterdam, N.V. Gebr. Graauw's Uitgevers-Maatschappij. Tweede druk, ca. 1900. 16 pp. met man in VI delen open te slaan, met daarin 104 aan te wijzen onderdelen. Langwerpige uitgave (hoogte 49 cm) met gelithografeerd voorplat en linnen rug. Touwgebonden + De Vrouw, idem, maar met 11 delen om op te slaan en 450 aan te wijzen onderdelen. -

verkocht € 70,00
kavel: 1584
[Schermen] Marche des Maitres d'Armes
-à l'ami Kirchhoffer. (=Alphonse Kirchhoffer 1873-1913). Pour Piano par A.d Gouwin. G. Ricori & Co, ca. 1900. Omslag ontwerp Leopold Merlicovitz (1868-1944). 34 x 26 cm.-

verkocht € 65,00