1500-1599 Varia II

veiling / 10 juni 2015
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1554] [1555 - 1564] [1565 - 1574] [1575 - 1584] [1585 - 1594] [1595 - 1599]
kavel: 1585
[Judaica] Schnorrer. Tango Milonga Yddisch
-Octave Crémieux & Léon Rogée. Marcel Labbé, ed. Paris, ca. 1920. 4 pp. Ontwerp G.L.Manuel frères. 35 x 27 cm.- en Het lied van de Wolga. Woorden van Kees Pruis. Muziek van Louis Metz. Uitg. Kees Pruis Amsterdam, ca. 1920. -
€ 50 - € 80
kavel: 1586
Bibliographische adversaria. Deel 1-4 en 5, no. 2-7.
-Den Haag, M. Nijhoff, 1873-1886, de delen 1-4 in oorspronkelijk halflinnen (smoezelig/vlekkig), het incomplete deel 5 in 3 losse deeltjes in oorspronkelijk omslag (beschadigd op ruggen).-
€ 100 - € 200
kavel: 1587
[Tennis. Donnay] De Trots onzer Velden.
-Zonder plaats, uitgever (Donnay) of jaar (ca. 1930), 22,(4) p., met 10 illustraties over de volledige pagina, gedecoreerde beginletters en vignetten, oorspronkelijk spiraalgebonden omslag, 4to (achteromslag ontbreekt).-

verkocht € 55,00
kavel: 1588
[Zeldzaam kookboekje] Mijne keuken door C. Asserolette (Mevrouw E. Servie).
-Gouda, G.B. van Goor Zonen, z.d. (1890), XII,227 p., oorspronkelijk verguld linnen, sneden verguld, klein 8vo.-

verkocht € 130,00
kavel: 1589
Im Spiegel der Tierwelt
-Käthe Olshausen-Schönberger, Braun & Schneider, München, [1907]. 32 eenzijdig bedrukte pagina's met karikaturen. Gebonden met geïll. band + Neue Folge, dritter en vierter Band. Laatste twee met professioneel gerestaureerde band.-

verkocht € 55,00
kavel: 1590
[Literatuur] Oliver Twist; or The parish boy's progress. By "Boz." (Charles Dickens).
-Parijs, A. en W. Galignani and Co., 1839, (4),367 p., later halflinnen.-
€ 100 - € 200
kavel: 1591
WOII
-Overlijdensbrief Wim Hartman, Han Oudwater en Geurt Bosch. "Hiermede stellen wij U in kennis dat op 8 maart 1945 op de Waalsdorpervlakte voor hun Vaderland werden gefusilleerd (..)" Rotterdam, 1 december, 1945. + Briefwisseling van dhr Dronkers en kantoor Directe belastingen over voedselvoorziening. Dronkers schrijft "Ik ben werkzaam bij de Inspectie doch door omstandigheden werk ik thuis. Deze brief is een vriendelijk doch dringend verzoek om hulp aan eten. (..) In mijn gezin heerscht thans nood." en enkele andere brieven en de afwijzingen daarop. Toegevoegd: Enkele boekjes en folders mbt WOII, een flyer "Aan de Vrouwen van Rotterdam", een folder en boekje uit WOI en een serie prenten van Aug. vd Linde mbt WOII, Versluys & Scherjon, Utrecht, 1945.-
€ 75 - € 150
kavel: 1592
Wereldtentoonstelling 1958
-Lot van 15 Russische folders mbt de Wereldtentoonstelling in Brussel, 1958. Met fraaie kaftontwerpen. -

verkocht € 80,00
kavel: 1593
Affiches WOI
-Tableau indiquant des corps de troupes des les villes sièges de dépots différentes armes. 116 x 76 cm. Gevouwen op dun papier - 9 soortgelijke affiches met aankondigingen en overzichten van WOI, Frankrijk, ca. 1915 - en 4 mbt WOII-
€ 75 - € 150
kavel: 1594
T. Nieuwenhuis en L. Klaver - Nederlandsche Platen
-Amsterdam, S.L. van Looy, 1905. 55 Lithographieën in kleuren. Elk 24 x 29,7 cm. Met het begeleidende boek door J. Ritzema Bos, 70 pp. -
€ 200 - € 300