1600-1629 Kunst en Toegepaste Kunst II

veiling / 10 juni 2015
[1601 - 1611] [1612 - 1621] [1622 - 1629]
kavel: 1612
Otto Nagel (1894-1964) en Georg Grosz (1893-1955)
-Hunger Hilfe von den Künstler. Künstlerhilfe. Otto Dix, George Grosz, Eric Johansson, Käthe Kollwitz, Otto Nagel, Karl Völker, Heinrich Zille, Für die Internationale Arbeiterhilfe. Neuer Deutscher Verlag, Berlin, 1924. Exemplaar van Otto Nagel, gesigneerd in potlood met opdracht "(..) nie vergessen. Leningrad juni 25, Otto Nagel", de plaat van George Grosz is door Grosz gesigneerd. In matige conditie, met vochtvlekken in marge, kreukjes, scheurtjes etc. + Krieg. 7 Originallithographien. Gesamterlös von der Künstlerhilfe. otto Dix, George Grosz, Otto Nagel Käte Kollwitz, Willibald Krain, Rudof Schlichter, Heinrich Zille. Zum 10.Jahrestage des Kriegsbeginnes. Neuer Deutscher Verlag, Berlin, 1924. Zonder omslag, ingestoken in vorige collectie. Zonder de prent van Dix. -
€ 750 - € 1250
kavel: 1613
Ornamenten: Holz und Brandmal-Vorlage
-Bier & Schöll, Wien, ca. 1900. Lot van ca. 165 genummerde losse bladen, deels zwart-wit, deels in kleur met ornamenten. Meest 55 x 38 cm, enkele dubbelpagina. -

verkocht € 340.00
kavel: 1614
Jac Jongert (1883-1942)
-Van de Handelingen der dieren en gelijkenissen daarmee bij de menschen. Gedichtjes Clinge Doorenbos. Uitgave van Nelle, ca. 1930. Geniet, 14 pp. + Indien gij bij uwen winkelier van Nelle's Pakjes Koffie bestelt ziet dan toe dat gij ook van Nelle's Pakjes koffie ontvangt. Eenzijdig bedrukte leaflet, ca. 1930. 15,5 x 10,5 cm.-

verkocht € 180.00
kavel: 1615
[Erotica]
-Die Schwarzen Messen des Gottlosen Bischofs Monsignore G. Zeichnungen von Alex, 1965. Map met 30 originele potloodtekeningen van Monsigneur G. in bijzonder pikante situaties. Elk 35 x 24,5 cm., Per pagina gesigneerd. -

verkocht € 500.00
kavel: 1616
Nan Platvoet
-Adam en Eva. Grafische Cultuurstichting K.V.G.O., 1991. Portfolio met 22 lithografieën in folio ( 65 x 49 cm) linnen cassette. Nummer 6/200. -
€ 70 - € 120
kavel: 1617
[Karikaturen] Ces Bons Autrichiens
-Album par Daumier et Charles Vernier, au bureau de Charivari et chez Martinet, Paris.[z.j.]. Oblong (27x35 cm.), in orig. band, met vernieuwde rug, voorplat met titel en illustratie. 25 litho's z/w door Destouches, alle met ondertitel.-

verkocht € 100.00
kavel: 1618
Portfolio Melle (=Melle Johannes Oldeboerrigter) (1908-1976)
-De portfolio in grijs gekartonneerd omslag (46x56 cm.) met 14 reproducties, waarvan 5 gekleurd. G.A. van Oorschot, Amsterdam, 1968. 12 litho's door Busag Graphic AG, Bern en de andere 2 zijn direct door de kunstenaar op de plaat getekend. Het omslag-design door Charles A. Jongejans, Amsterdam. Omslag met scheur. De 14 bladen met de reproducties (45x54 cm.) en het introductieblad in goede staat.-
€ 50 - € 100
kavel: 1619
Die Kunst des Radierens.
-Ein Handbuch von Hermann Struck, vierte vermehrte und verbesserte Auflage. Verlag Paul Cassirer, Berlin, 1920. Kl. 4to., leer met titel op rug en titel en illustratie op voorplat in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, 279 pp. met 5 originele etsen en 1 litho. -
€ 450 - € 650
kavel: 1620
Azuma Toyo 1755-1839 (toegeschreven). (Drakenruiter en 4 figuren).
-Tekening in zwarte inkt op 3 aaneengezette stukken papier, 27 x 45 cm., gesigneerd in rechterbovenhoek.-
€ 200 - € 400
kavel: 1621
[Theo Nieuwenhuis] Gedichten van Jacques Perk
-Met voorrede van Mr C. Vosmaer en Inleiding van Willem Kloos. 2de druk, Vercierd door T. Nieuwenhuis, 1897. S.L. van Looy, Amsterdam, 194 pp. In gebatikte band. Klein 4to. Met prachtige Art Nouveau bladversiering, hoofdstukillustraties en titelpagina.-

verkocht € 120.00