150-187 Literatuur

veiling / 1 december 2015
[150 - 159] [160 - 179] [180 - 187]
kavel: 150
[Laboureur] L'Appartement des jeunes filles. Par Roger Allard.
-Orné de Gravures au burin par J.-E. Laboureur. Parijs, Camille Bloch, 1919, eerste druk gedrukt in 570 genummerde exemplaren (500), 70,(5) pp., met gegraveerd frontispiece en 5 platen, contemporain roze karton met marokijnen titelschildje, oorspronkelijk paars omslag meegebonden (rug en deel van platten verbleekt).-
€ 250 - € 500
kavel: 151
William Manning - Glow worm
-Frank & Sabin, Londen, 1896. Druk Chiswick Press, London. In linnen gebonden met vergulde bandversiering. Genummerd 68/112. Gesigneerd door Charles Whittingham 7 (eigenaar Chiswick Press). -
€ 175 - € 350
kavel: 152
Eerste Boekenbon 1934
-De Nederlandsche Boekverkoopersbond, 1934. 9 x 13,5 cm. Een van 3000 gedrukte exemplaren van de eerste boekenbon.-
€ 40 - € 70
kavel: 153
Contes Philosophiques
-Charles Maurras, Contes Philosophiques, compleet in 3 delen van elk 46 pp. in gemarmerd kartonnen doos, uitgegeven bij éditions du Capitole, Parijs, 1928. nr 263 op pur fil lafuma met 16 leergravures door G. Goor. -
€ 60 - € 100
kavel: 154
[Met gesigneerde opdrachten] A.F.Th. van der Heijden. Lot van 4 kleine publicaties,
-van (3x) en over Van der Heijden, alle met gesigneerde opdracht van de auteur, alle in oorspronkelijk omslag.-

verkocht € 70,00
kavel: 155
Godfried Bomans
-Avonturen van Tante Pollewop. Geillustreerd door Carol Voges. Ten Hagen's Drukkerij en uitg. mij., 's-Gravenhage, 1e druk, 1948. Stofomslag aan randen sleets en enkele scheurtjes, binnenzijde stempel en "V" in pen + Kopstukken, Elsevier, Amsterdam, 1e druk, 1947. 153 pp. Mooi ex. met s.o. + Co-op reeks, compleet in 6 deeltjes - en 4 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 156
[Erotica] Mémoires de Fanny Hill par John Cleland (XVIIIe siècle).
-Entièrement traduits de l'Anglais par Isidore Liseux. Réimpression textuelle de l'édition de Paris, 1887. Parijs, zonder uitgever, 1906, 2 delen, (4),157; (4),166 pp., met 12 fotogegraveerde platen, oorspronkelijk uniform omslag.-

verkocht € 170,00
kavel: 157
Hugo Claus - Fuga
-K. Lauwers, Hasselt. Uitgeverij "De volle maan", 1979. De cyclus van 8 haiku's, gezet uit de Times, en 8 lithografieën werden gedrukt door het atelier De Schutter te Antwerpen op Arches 250 gram. De mappen, in Japans Iamane papier, werden vervaardigd door AGC, te Deurne-Antwerpen. Nr. 159/300. Afm. 57 x 38 cm. -
€ 250 - € 500
kavel: 158
[Provo/Henk J. Meier] De Ontbijtkrant
-No1. -1969 tm no. 6. 1970. Uitgave van de Ontbijklub "Vroeg uit de Veren..." van het Gezelschap ter Beordering van het grote Feest.."' onderafd. van de Sociaal-Economische Bond. Redactie: Henk. J.Meier. Abonnementsprijs: f1.31 per jaar of meer. Met artikelen over o.a. Insektensekte. Auteurs o.a. Nicolaas Kroese, Henk J. Meier e.a. Redactiefotograaf Cor Jaring. Oplage 52 exemplaren (uit colophon no 4). Lot met nrs 1 (eenzijdig bedrukt, 1 pagina) 2 x + De stadseditie 18-12-1969 (=nr. 2?) 10 pp. + Nr. 4 (3x), no 5 (2x) en no 6. No 3 ontbreekt. -

verkocht € 300,00
kavel: 159
Simon Vinkenoog
-Dossier Simon Vinkenoog uit archief Henk J. Meier. Met een flyer "Openbaar debat over de middelen Marihu, amphetamine, L.S.D. (..) met Robert Jasper Grootveld en Simon Vinkenoog. 23,5 x 32 cm. gevouwen. + "Wat ze zeggen. Eigen en andermans teksten. - Arcadia Pers, Bloemendaal, februari 1964. "(uitverkocht; 120 exemplaren voor intekenaren)" Gestencild typoscript in doorslag van deze uitgave. Zeven bladen en daaraan 3 pagina's betogen over drugs van o.a. Ginsberg en William S. Burroughs. 34 x 21,5 cm. + NCRV-tv script Marihuana. Nederlands Film Persbureau, Henk J. Meier, 1965. Hierin ook een getypt interview met Vinkenoog. + een foto door Tom Weerheijm van Vinkenoog, onder invloed. 18 x 13 cm. + Twee grote typoscript brieven, beiden 3 pagina's van Tobias Ritman aan Simon Vinkenoog. -

verkocht € 100,00