500-516 Manuscripten

veiling / 1 december 2015
[500 - 512] [513 - 516]
kavel: 500
[Vervallen] Stijn Streuvels
-gesigneerd "Uw Stijn Streuvels" en gedateerd in pen "22 februari '67" en met gedrukt adres van de schrijver ("Het Lijsternest" te Ingoyghem), 29,7 x 21 cm., gevouwen.-
€ 0 - € 0
kavel: 501
[Album Amicorum. Leiden] "Theelust 1797"
-Album amicorum van het Leidse vriendengezelschap "Theelust", met inleiding (2 pp.) door J.C.V.D.K. [= J.C. van de Kasteele] ondertekend door 9 leden van het genootschap, met 23 geschreven bijdragen in pen en ca. 80 onbeschreven bladen, fraai gebonden door de "Paupers Orphanage Bindery" (Leiden, 1787-1808) in contemporain verguld rood marokijn met titel en jaartal op voorplat, alle sneden verguld, oblong 8vo (10 x 16,5 cm.).-

verkocht € 400,00
kavel: 502
[Album Amicorum. Leiden] "W.B. Donker Curtius 1796"
-Album amicorum met 39 handgeschreven bijdragen in pen, grotendeels gedateerd Leiden 1796-1798 (één los toegevoegde bijdrage gedateerd 1811) en ca. 85 onbeschreven bladen, fraai gebonden door de "Paupers Orphanage Bindery" (Leiden, 1787-1808) in contemporain verguld rood marokijn met naam en jaartal op voorplat, alle sneden verguld, oblong 8vo (12,3 x 19,5 cm.) (sporen van onzorgvuldig gemaakt wrijfsel op voorplat).-

verkocht € 950,00
kavel: 503
[Album Amicorum. Utrecht]. Album amicorum voor G.T. van der Capellen, heer van Schonauwen,
-met 240 in pen genummerde bladen waarvan 35 pagina's met handgeschreven bijdragen (grotendeels Latijn) gedateerd Utrecht 1753-1780 en met 2 tekeningen, fraai gebonden "Parrot Bindery" (Utrecht, 1749 of 1755-1787?) in contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer, alle sneden verguld, oblong 8vo (12 x 19,5 cm.) (blad 48 uitgescheurd, top van de rug beschadigd en bovenscharnier iets gescheurd).-

verkocht € 850,00
kavel: 504
[Album Amicorum] "Album Amicorum J. Brugman 1783"
-Vriendenalbum met 83 genummerde pagina's (enkele ontbrekende nummers) waarvan 3 met getekende bijdrage en 31 handgeschreven bijdragen (1783-1787), ca. 45 lege bladen, laatste 23 pagina's met handgeschreven index, fraai gebonden door de "Dissertation Bindery" (Utrecht, 1773-1800) in verguld gemarmerd kalfsleer met titel, naam van de eigenaar en jaartal op de platten, alle sneden verguld, oblong 8vo (13,5 x 21 cm.).-

verkocht € 550,00
kavel: 505
Dagboek A. Leembruggen aan C.P.Gunning 1914 - en 3 andere
-Aan C.P. Gunning van Annie Leembruggen 10 Dec. 1914. Bentley Priory Stanmore Middlesex in blindstempel op de 1e p. In leer gebonden met vergulde opdrukjes en slot 95 pp. 19,5 x 14 cm.-

verkocht € 240,00
kavel: 506
[Waterschappen] Die grootheijt van die Karspelen die door Farnsummerzijl uitwaeteren
-Handgeschreven copie-boek van zijlrechten in de Groninger Ommelanden met betrekking tot Farsumerzijl. Delfzijlster- en Winsumer zijlrecht in verdragen, verklaringen, overdrachten, extracten, dijkschouwingen enz. Schrift, kl. 4to., flexibel leren omslag, touwgebonden, 93 pp. manuscriptbladen (47 ff.) in 17e eeuws handschrift, min of meer gelijkmatig en goed leesbaar; voornamelijk Middel-Nederlands en een fragment in het Latijn. Papier enigszins gebruind, hier en daar vlekjes. Interessante compilatie, waarschijnlijk dienend als leidraad voor nieuwe Zijlrechters.-
€ 600 - € 1000
kavel: 510
[Manuscript] Voorschrift volgens welke de Bataillons-Bewegingen der Infanterie
-op eene versnelde wijze (au Pivot Mouvant) zullen worden verrigt, mitsgaders eenige provisionele Beschikkingen. Kl. 8vo., groen linnen bandje met ornamenten, gemarmerde schutbladen en meer dan 100 beschreven pp. Ca. 1850. Bandje met gebruikssporen, intern goed.-

verkocht € 100,00
kavel: 511
[Middeleeuwen] 6 verschillende perkamenten vellen
-2 tweezijdig handbeschreven perkamenten velletjes 2 x 19 x 12 cm, gekleurde initialen en houtgravures. Hierbij 4 tweezijdig beschreven perkamenten velletjes 13,5 x 9,5 cm met gekleurde initialen. -

verkocht € 100,00
kavel: 512
[Alba amicorum] Album amicorum met bijdragen gedateerd 1822-1836,
-met 18 handgeschreven bijdragen, voornamelijk geschreven in Leiden (enkele te Den Haag), 5 getekende bijdragen en 4 geborduurde bijdragen, ca. 30 blanco velletjes (elk blad met vergulde snede), los in oorspronkelijk blauw kartonnen boekvormig doosje met boekbindersetiket Gebroeders Abraham, Middelburg, in schuifdoos, 16,5 x 11 cm. (doosje beschadigd).-

verkocht € 300,00
[500 - 512] [513 - 516]