1-61 Kinderboeken

veiling / 1 december 2015
[1 - 12] [14 - 23] [24 - 34] [35 - 44] [45 - 54] [55 - 61]
kavel: 1
Pietje Bell
-Chris van Abkoude, Alkmaar, gebrs. Kluitman. Lot met 17 oude uitgaven, o.a. Pietje Bell, Alkmaar Gebr. Kluitman, 1914. Rug besch., handschrift eerste eigenaar op schutblad. + Pietje Bell gaat vliegen, 1e dr., 1936. Met 63 tekeningen van Hans Borrebach - en 16 andere oude drukken, meest sleets aan randen. -
€ 70 - € 140
kavel: 2
Benjamin Rabier
-Caramel. Histoire d'un Singe, Boivin & Cie, Libraires-ed. Paris , 1927. 72 pp. In halflinnen. Binnenwerk lossig in band + Bobo. Kind en Kunst Serie. v. Osselen-van Delden en Marie Hildebrandt, Amsterdam, van Holkema & Warendorf, 1905. Onderzijde rug inkeping, band wat smoezelig, binnenwerk goed - en 14 andere uitgaven in wisselende conditie van Rabier in Frans en Nederlands. -

verkocht € 120,00
kavel: 3
Letteruitspanning
-Letteruitspanning voor de Nederlandsche Jeugd. Leiden, C.C. van der Hoek, 1833. 68 pp. 8vo compleet met 4 hand-ingekleurde kopergravures. Heringebonden met linnen rug met behoud van de originele gemarmerde kartonnen band met verguld stempel van De Amsterdamse Stads-Tusschenscholen.-
€ 60 - € 90
kavel: 4
[Die-cut]
-De Beer. De familie de Bruin. Uitgever en schrijver onbekend. 10 pp., ca. 1910. Boek in uitsnede van beer met vilten omslag + De Geschiedenis van een konijntje. [idem] in vorm van een konijn. -

verkocht € 70,00
kavel: 5
[Manuscript] Zebedeus' avonturen. [1930]
-Zebedeus' avonturen. Volkomen handgemaakt kinderboek. 19,5 x 31,5 cm, 25 pp. oblong in groen linnen band met bruin zijden touwtje. 4 pp. met potloodillustraties naast handgeschreven tekst in vulpen, de overige pp. hebben illustraties in kleurpotlood bij de tekst, waarvan 3 pp. enkel illustratie. Uniek exemplaar in goede conditie.-
€ 100 - € 150
kavel: 6
Hoytema, T. van Hoytema Uilen-Geluk, Amsterdam 1895.
-Uilen-Geluk. Tekst van Tine. Geteekend op steen door Th. van Hoytema, Amsterdam 1895. Uitgegeven door G.M. van Gogh 24,5 x 20 cm 20pp. Met litho's in vlinderdruk: de keerzijde der bladen is onbedrukt. Platen in kleurenlithografie, met de teksten ook op de steen getekend.-

verkocht € 90,00
kavel: 8
[Beweegbare Boeken] Babar. Jean de Brunhoff, Histoire de Babar, Italië 1950
-Les Album Hop-La! Jean de Brunhoff, Histoire de Babar, le petit éléphant. Hachette, 1950. 24 x18,5 cm. 24 pp. in karton met ringband. Illustraties in zwart-wit en in kleur, waarvan 5 paginagrote illustraties met bewegende figuren d.m.v. treklipjes.-

verkocht € 80,00
kavel: 9
Jan, de Hengelaar
-Ca. 1910. 8 pp. 4to, geniet. Mooi exemplaar van dit zeldzame boekje.-

verkocht € 40,00
kavel: 10
Prentenboeken. De dappere Kleermaker [1920] + 9 andere
-De Dappere Kleermaker naar Sprookje van Gebr. Grimm, 8 pp. 4 pp. gekleurde illustraties, bij de tekst zwart-wit illustraties + De Visscher en zijne Vrouw. Uitgever en auteur onbek. 6 pp. geniet - en 8 andere (prenten- en kleurboeken).-

verkocht € 80,00
kavel: 12
Kinderprentenboeken
-Hoe een kleine Poes de groote wereld in ging. Bep v.d. Harst, met tek. van J.W.M.Wins, Boek en Periodiek, Den Haag, ca. 1930. 30 pp. in halflinnen + Kermispret. ca. 1920. 10 pp, geniet - en 18 andere kinderboeken tussen ca. 1900-1930.-

verkocht € 85,00