1-61 Kinderboeken

veiling / 1 december 2015
[1 - 14] [15 - 24] [26 - 35] [36 - 45] [46 - 55] [56 - 61]
kavel: 26
Le Avventure de Pinocchio
-Storia di un Burattino. C. Collodi. Casa Editrice Adriano Salani. Firenze. 1943, kl. 8vo., rood linnen, geillustreerd voorplat, geill. schutbladen, compleet met illustraties binnen en buiten de tekst, waarvan meerdere gekleurd, los in band en achterin een paar pp. met kleine beschadiging. Samengevoegd met Baby's own Aesop. Walter Crane. Routledge, 1887, geillustreerd door Edmund Evans en 3 andere (totaal 5)-
€ 65 - € 120
kavel: 27
Ons Lente-boek. Naar het Zweedsch door Johanna W. Kerkmeijer-Bakker
-W. Hilarius Wzn, Almelo. 1907, kl. folio, half-linnen met geillustreerd voorplat, band met gebruikssporen; geill. titelpagina en 16 volledig geillustreerde pagina's met beschrijvende tekst onder aan het blad. Samengevoegd met: De aap van Mijnheer Poluchon. Een geschiedenis om van te droomen, teekening en tekst van Marcel Capy, De Haan, Utrecht, z.d. en De laarzen van Mijnheer Babbelman, idem en 6 andere. (totaal 9)-

verkocht € 95,00
kavel: 28
Plakboek tot uitspanning voor de jeugd.
-Folio, half-linnen, voorplat met titel en illustratie in litho door J.J. Sleyser. 1885. Album met blanco bladen. 14 beplakte bladen. Het eerste blad met naam in opgeplakte en gekleurde kapitalen [G. Honig] en 13 bladen beplakt met vroege poesieplaatjes. Charmant. Samengevoegd met: Peters Christnacht. Ein Weihnachtsgeschichtlein von Hans K. Meixner. Bilder von Rolf Winkler, Schreiber, Esslingen und München [1929] en een ander. (totaal 3)-

verkocht € 70,00
kavel: 29
Serie Klederdrachten
-Hieruit: Het mooie Zeeland, Bij oom en tante in Hindeloopen, Naar Volendam en: Een weekje op Marken, alle geillustreerd in z/w en kleur door v.d. Broecke. Samengevoegd met 3 Circusboekjes en 3 andere. (totaal 10)-

verkocht € 60,00
kavel: 30
De nieuwe Gulliver.
-Een geillustreerd kinderboek over de wonderbaarlijke reis van Pieter Kikkerdom uit Klokkenburg. Samengevoegd met Gulliver's reizen met ills. door J.C. Basart, Gullivers reizen, naar het originele verhaal van Jonathan Swift, Martin Jenkins, Ills. Chris Riddell + nog een ander m.b.t. Gullivers reizen + 2 geillustreerde Robinson Crusoe uitgaven, de meeste met gebruikssporen. (totaal 6)-

verkocht € 70,00
kavel: 31
Reinaert de Vos
-Reinaert de Vos, Stijn Streuvels. L.J. Veen, Amsterdam, 1921. derde uitgave, met tekeningen van Gustaaf van de Woestijne. 170 pp. + idem, in andere band + Reinaert. Oudste tekst voor een ieder verstaanbaar gemaakt (..) R. Dijkstra, Rotterdam, Nijgh & van Ditmar, 1883. 85 pp. gebrocheerd in orig. geïll. papieren band + Reinaard de Vos speelt voor huisbaas. Een verhaal van Vadertje Brombeer, Bezige Bij, 1946. Ringgebonden + Van den Vos Reynaerde. R. van Genechten, De Amsterdamsche Keurkamer, 1941. 98 pp. gebonden met stofomslag - en 16 andere-

verkocht € 120,00
kavel: 32
C. Johan Kieviet
-Fulco de Minstreel. Amsterdam, van Holkema & Warendorf, 1892. Met platen van Johan Braakensiek. 220 pp. Naam vorige bezitter op schutblad en afgeplakt met stukje papier. Verder goed ex. + Uit het leven van Dik Trom, 2e druk, 1898, 166 pp. + De Zoon van Dik Trom. Amersfoort, Valkhoff & Co, 1907. 238 pp. Groen op linnen als altijd geschaafd, verder goed ex. + Het Tweede boek van Dik Trom en zijn dorpsgenooten, Alkmaar, gebr. Kluitman, 1e dr., 1923 + Avonturen van Dik Trom, Alkmaar, gebr. Kluitman, 1e dr. 1931 -

verkocht € 80,00
kavel: 33
C. Johan Kieviet
-Lot met veelal eerste drukken. Ab en zijne vrienden. Zaandam, Firma P.N. Sombeek & Zoon, 1903. Kaft wat slijtage, naam en datum op titelp. + Vroolijke vertellingen. Valkhoff & Co, Amersfoort, 1912 + Onder Verschillende Meesters, Gabriel de Vreese, Antwerpen, 1913. Ietwat los in band - en 23 andere-

verkocht € 100,00
kavel: 34
J.B. Schuil
-Doodverklaard, H.J.W. Brecht Amsterdam, 1928, (4)264 pp., licht sleets redelijk goed ex.+ Rob en de Strooper (is hernieuwde titel Doodverklaard) + Uit den kostschooltijd van Jan van Beek, 1910 + Hoe de Katjangs op de kostschool van Buikie kwamen, 1930 -en 4 andere vroege drukken. Toegevoegd 4 vroege gebrocheerde uitgaven van Dik Trom.-
€ 80 - € 120
kavel: 35
Jules Verne
-Diverse plaatsen en diverse uitgevers (o.a. Kluitman), laat 19de/ 20ste eeuw, 9 uitgaven met o.a. "Met de Zeemeeuw naar 't zonnige zuiden' en 'De Goudvulkaan'. Gebr. Kluitman, Alkmaar, met bandillustraties en tekeningen, gebonden -en 39 delen, houtgravures, uniforme blauwe linnen bandjes. -

verkocht € 160,00