1-61 Kinderboeken

veiling / 1 december 2015
[1 - 14] [15 - 24] [26 - 35] [36 - 45] [46 - 55] [56 - 61]
kavel: 36
Sint Nicolaas
-Ca. 1915. 10 pp. Onderzijde "E. No. 3." Afm. 34 x 27 cm. -

verkocht € 260,00
kavel: 37
Sint-Nicolaas-Spel
-Amsterdam, Theod. Bom, ca. 1865. 60 x 48 cm. Op karton. Achter passepartout.-

verkocht € 550,00
kavel: 38
Het sinterklaas boek voor broer en zus
-Verhalenboek met illustraties waarvan vier in kleur. Met bijdragen van P.F. Bellaart, N.van Hichtum e.a. ill. Freddy Langeler. H. Meulenhoff, Amsterdam, ca. 1920, 126p. hc, goed ex. + Klaas. Een Sinterklaasverhaal van W.G. van de Hulst met tekeningen van W.G. van de Hulst jr., 1e dr. 1945 met ruitje in kaft - en 3 andere.-
€ 50 - € 80
kavel: 39
Sinterklaas
-Nimmer meer te laat. Handgetekend en geschreven verhaaltje over Loesje die van de Sint te horen krijgt nooit meer te laat te komen. 1942, 4 pp. + Met St. Nicolaas op reis! A.H.G. Blankenstein, tek. R. Snapper, Verwey, Mijdrecht, ca. 1938 + O, kom er eens kijken - en een keur van andere bekende Sint-Nicolaasliedjes. Knorr, ca. 1966. 16 pp. Achterzijde wat aangevreten - en 2 kaartjes voor het N.B.H.P. St. Nicolaas kinderfeest, een foto van Sint Nicolaas in het Doelen Hotel Amsterdam - en the Hilton Holland Magazine december 1962.-

verkocht € 220,00
kavel: 40
Hoe Krulstaart uit eten ging
-Amsterdam, H.C.A., Campagne & Zoon, ca. 1900. 14 pp. Fraai geill. prentenboek. Sc, met nieuwe nietjes + Geschiedenis van Hondje Kwik. naverteld door Chr. Doorman. Lentz & De Haan, Utrecht, ca. 1890. 24 pp. Naam op schutblad. - en [ABC] Allermerkwaardigste avonturen van de aardige aapjes van Admiraal Adrianus Apekolio. M.C. van Oven-van Doorn. Tek. Rie Cramer. G.B. van Goor Zonen's U.M., Den Haag, ca. 1925.93 pp. Lichte gebr. sporen, klein rood vlekje bovenzijde rug. -

verkocht € 80,00
kavel: 41
Prentboek voor onze lieve kleine
-Teekeningen van Arpad Schmidhammer en versjes van Tante Ida. Jos Scholz, Mainz, ca. 1900. 20 pp. In halflinnen en alle pag. op karton + Levend Speelgoed. Een grappige Droom door B.E. van Osselen-van Delen. Amsterdam, van Holkema & Warendorf, ca. 1900. Oblong, in halflinnen. Vernieuwde rug en schutbladen + Lachjes en Traantjes. Een Prentenboek van G. Caspari. Met rijmpjes van S. Maathuis-Ilcken. Hollandia, Baarn, ca. 1900. In halflinnen. Om en om tekst en paginagrote lithografieën. Met vernieuwde rug en schutbladen.-

verkocht € 80,00
kavel: 42
Letter geschenk voor de Nederlandsche jeugd
-M. Nieuwenhuijzen, vierde druk, Wed. A. Loosjes, Haarlem, 1825. In prijsbandje Amsterdam, met eerepijs voor goed gedrag en betoonde vlijt voor Hermanus Hendricus Oost, zoon van Antonie Oost, en Leerling in de schole no. 2 staande op den Buitenkant. Toegkend door de curatoren der Stads Armen-scholen, 1935. Halfleer, bovenzijde rug klein hapje + De Jeugdige Gijze, W.O. von Horn. Amsterdam, J.D. Sybrandi. 99 pp. Met platen. 8vo in linnen met vergulde bandstempeling. + de Beverjagers aan de Arkansas en andere vertellingen. Amsterdam, J. Vlieger. ca. 1890. Met 4 platen. Linnen. Los in band - en 1 andere.-
€ 55 - € 90
kavel: 43
[ABC-miniatuurboeken] Kate Greenaways Alphabet.
-Londen/New York, George Routledge & Sons, z.d. (1885), eerste druk, (30) kleurenlithografische pp., oorspronkelijk kleurenlithografisch karton, 7,2 x 6 cm.-

verkocht € 40,00
kavel: 44
Tineke's Wondere Jaar. Door Agnes Maaskamp.
-Met 12 teekeningen van Bep Dieterle. Amsterdam, Alg. Uitgeverij "De Vuurtoren", z.d. (ca. 1920), 35 pp., met 12 illustraties op 6 platen, oorspronkelijk koordgebonden karton, oblong 4to.-

verkocht € 65,00
kavel: 45
[Arthur Rackham] Peter Pan in Kensington Gardens
-J.M. Barrie, Hodder & Stoughton ltd, London, 4vo, groen linnen met goudopdruk. [Ca. 1912]. Met 50 tipped-in platen, beschermd met tissuepapier. -

verkocht € 180,00