1-61 Kinderboeken

veiling / 1 december 2015
[1 - 14] [15 - 24] [26 - 35] [36 - 45] [46 - 55] [56 - 61]
kavel: 46
Korte merkwaardigheden van land- en volkenkunde. Met afbeeldingen.
-Gorinchem, Jacobus Noorduyn, z.d. (1826), 98,) 2 pp., met 46 handgekleurde houtgegraveerde klederdracht-illustraties, oorspronkelijk bedrukt karton, 12mo.-
€ 250 - € 500
kavel: 47
Geschiedenis van Luien Hein.
-Alkmaar. P. Kluitman [1898]. 25x13 cm., Geillustreeerd omslag + 10 tekstpagina's met illustraties in de tekst, sommige bladen versterkt, kl. besch. Luien Hein is een bewerking van een sprookje uit Kinder- und Hausmärchen, opgetekend door de gebroeders Grimm + Dolly at Home. A.B.C. Facsimile-ed. Merrimack Publ. Corp. New York. Z.d. + Snip, Snap, Snor's Tooverpaard. Marie Hildebrandt en ills. door Maj Lindman-Jan. H. ten Brink. Arnhem [1925], platten met gebruikssporen, naam op schutblad, verder goed ex. + Robinson Crusoë, gebrocheerd, geill. omslag, 10 pp. tekst en platen. Goed + Sprookjesboek. Nr. 723. Kapitein Simson bij de dwergen (en) Cupido bij de reuzen. Twee "historische" verhalen; Geillustreerd omslag, 10 pp. tekst en illustraties. Z.u. Z.j. Goed.-

verkocht € 60,00
kavel: 48
[Volksboekje] Een schoon historie van Fortunatus Borze, en van zyn wensch-hoedeken.
-Zeer genoeglijk en vermaekelijk om lezen, bezonderlijk voor de Jongvriend. Gent, Petrus A. Kimpe, z.d. (1799), 99,(1) p., met houtsneden, eenvoudig contemporain omslag, klein 8vo.-

verkocht € 50,00
kavel: 49
Pierrot
-Serie: "Verjongde Oudjes". Tekst van Schenkman. Teekeningen van Louis Raemaekers. J. Vlieger, Amsterdam, 1890. Oblong, 10 pp. Aan randen wat besch. + Pierrot no 1. Serie: "Verjongde Oudjes." Tekst van Schenkman. Teekeningen van Louis Raemaekers. J. Vlieger, Amsterdam. HC, in halflinnen met opgeplakte voorplaat. Aan binnenzijde vakkundig gerest. Wat geschaafd op hoeken. - en 1 andere.-

verkocht € 75,00
kavel: 50
[Hieronymus van Alphen] Kleine gedichten voor kinderen van Mr. Hieronymus van Alphen.
-Utrecht, J.G. van Terveen en zoon, 1844, 72 p., oorspronkelijk omslag, klein 8vo (slordig exemplaar met rafels, rug hersteld met garen).-
€ 50 - € 100
kavel: 51
Sinterklaas
-Liedjes. een Ouderwetsche Sinterklaasavond met kleine wijzingen naar het tijdens de oorlog clandestien verschenen origineel. Jos. M.H. Nuss, Laren. 16 pp. Gebonden met roodlinnen rug. Na-oorlogse druk. + 2x Van Sinterklaas en Pieterbaas door S. Abramsz. P. van Belkum, Zutphen (eerste en tweede druk) -en 3 andere en 2 papieren Sinterklaas servetjes uit de jaren 50-

verkocht € 60,00
kavel: 52
[Sinterklaas] Mee in den Zak
-De ernstige lotgevallen van stoute Grietje en Pietje aan de jeugd verhaald door Oom Abraham. Teekeningen Daan Hoeksema, Gebr. Koster, Amsterdam. 7e druk, 1949. Oblong gebonden + Klaas. Een Sinterklaasverhaal van W.G. van de Hulst met tekeningen van W.G. van de Hulst jr., 1e druk 1945 met ruitje in kaft + Sinterklaas Vertellingen met bijdragen van o.a. W.P. Ebbinge Wubben-Van Hasselt, illustraties Freddy Langeler. H. Meulenhoff, Amsterdam, ca. 1920, - en nog 3 zeldzame vooroorlogse uitgaves, alle in redelijke tot goede staat.-

verkocht € 85,00
kavel: 53
Rie Cramer Seizoenenreeks
-12 maandboeken, januari-december. v. Goor zonen, 's Gravenhage, 1939. Tekeningen en versjes van Rie Cramer. In halflinnen.-

verkocht € 120,00
kavel: 54
Rie Cramer
-Liedjes uit Artis. Teekeningen en versjes van Rie Cramer. Van Goor Zonen's Uitgeversmaatschappij, Den Haag + Ik en Artis (idem) + Vroolijke Rijmpjes, Vroolijke Wijsjes, Fleurige Versjes (serie van 3). Versjes van P.J. Cohen De Vries. W. De Haan, Utrecht + Koko Duimelot bij Oom Korteknaap. M.C. Van Oven-Van Doorn. G.B. Van Goor's Zonen U.M., Den Haag -en 6 andere.-

verkocht € 110,00
kavel: 55
Rie Cramer
-kinderliedjes uit Grootmoeders tijd. Pianobegeleiding van Alex de Jong. W. de Haan, Utrecht, 1922. 1e druk, vrij zeldzaam. Voorplat wat sleets, 2 plaatjes met wat krassen. In halflinnen. + Het Diamanten- Prinsesje. C.A.J. Van Dishoeck, Bussum, 1910. 1e druk, zeldzaam en compleet. Voorplat wat vlekking, binnenin goed. In linnen (oblong). -en 17 andere-

verkocht € 110,00