veiling / 1 december 2015 / 1-61 Kinderboeken
[48] [49] [50] [51] [52]
kavel: 50 € 50 - € 100

[Hieronymus van Alphen] Kleine gedichten voor kinderen van Mr. Hieronymus van Alphen.

Utrecht, J.G. van Terveen en zoon, 1844, 72 p., oorspronkelijk omslag, klein 8vo (slordig exemplaar met rafels, rug hersteld met garen).
Met: Petits poèmes de Jer. van Alphen, par Aug. Clavareau. Nouvelle édition. Idem, ibidem, z.d. (1851), met gelithografeerde titelpagina en 4 gelithografeerde platen, 112 p., oorspronkelijk goudgeletterd linnen, alle sneden verguld, 12mo (titel en boekblok los).

En met: Kleine gedichten voor de lieve jeugd aan de hoogere scholen, naar Mr. Hieronymus van Alphen, door een student. [Eerste]-Tweede bundel. Zesde Druk/ Vijfde Druk, met plaatjes [Door Alexander VerHuell]. Amsterdam, Wed, Borleffs & Ten Have, 1856, 2 deeltjes in 1 band, 36; 18,(2) p., gelithografeerde titelpagina en 3 platen, oorspronkelijk bedrukt karton (voorplat los) en met nog 3 andere edities, incl. 2 incomplete, w.o. de editie 1788 met gekleurde platen (totaal 6, verkocht met alle feilen).