556-593 Oude Boeken Varia II

veiling / 1 december 2015
[556 - 566] [567 - 576] [577 - 588] [589 - 593]
kavel: 556
Proeve van oudheid-, taal en dichtkunde, door het genootschap Dulces Ante Omnia Musae.
-Utrecht, A. van Paddenburg/ J. van Schoonhoven en Comp, 1775, (16),305,(5) p., met gegraveerd titelvignet en 1 houtsnede facsimile (t.o. p. 183), contemporain gemarmerd kalfsleer met vergulde, geribde rug (kl. defectjes).-
€ 80 - € 160
kavel: 557
[Diderot et D'Alembert] Encyclopedie,
-Ou Dictionnaire Raisonné des Sciences, des Arts et des Métiers, par une Societé de gens de lettres. Mis en ordre & publié par M. Diderot, de l'Academie Royale des Sciences & des Belles-Lettres de Prusse; & quant a la Partie Mathematique, par M. D'Alembert, de l'Academie Royale des Sciences de Paris, de celle de Prusse, & de la Société Royale de Londres. Paris et Neufchatel. 1751-1765. I-XVII (= Geneve: Gabriel Cramer voor Charles Joseph Panckoucke et al, 1771-1774). 17 delen. Recueil de planches. 'Paris' 1762-1772. I-XI [= Geneve: G. Cramer voor C. J. Panckoucke, 1771-1776] en het XIIe deel, Suite de Receuil de planches Amsterdam. M.M. Rey. Paris: Panckoucke, Stoupe, Brunet; 1777. 12 delen, compleet met 2790 gegraveerde platen. Supplément à l'Encyclopédie. Amsterdam: I-IV.. M.M. Rey, Paris: Panckoucke, Stoupe, Brunet; Amsterdam: M.M. Rey, Paris: Panckoucke, Stoupe, Brunet. 1777. 4 delen. Table analytique et raisonné. I-II. Bewerkt door Pierre Mouchon. Paris: Panckoucke; Amsterdam: Marc-Michel Rey, 1780. 2 delen.-
€ 20000 - € 30000
kavel: 558
[P. Rabus] De Boekzaal van Europe.
-Ontsloten met de Maanden Julius en Augustus 1692 - Gesticht door P. Rabus. November en December 1698. Rotterdam, P. van der Slaart, 1692-1698, 24 (van 57) delen in 8 (van 19) delen, elk deel met ca. 600 pagina's, contemporain uniform kalfsleer met geribde, vergulde rug, klein 8vo. -

verkocht € 140,00
kavel: 559
[Groningen] Jacobi Gleintz. J. U. D. Groningæ præfectura et cameræ Hovetmannorum præsidium
-A primis urbis incunabulis ad præsentem usque annum. Groningen, J. Collenus, 1663, 108 p., contemporain perkament, 12mo.-

verkocht € 90,00
kavel: 560
Nederlandsche Kleederdragten/Costumes des Pays-Bas
-Naar de natuur getekend. Valentijn, Bing & Braet von Uberfelt , Amsterdam, F.Buffa & Zonen, 1857. Groot folio (45,5 x 61 cm) met 56 handgekleurde met eigeel opgehoogde litho's in 14 orig. papieren omslagen in blauwe linnen map. -

verkocht € 1800,00
kavel: 561
[Emblemata] Paradisus sponsi et sponsae: in quo
-messis myrrhae et aromatum, ex instrumentis ac mysteriis passionis Christi colligenda (...). Auctore P. Joanne David. Antwerpen, Ex officina Plantiniana, Apud Ioannem Moretum, 1607, (16),212,(4) p., met gegraveerde titelpagina, 1 ongenummerde gegraveerde plaat en 50 genummerde gegraveerde platen door Thedooor Galle, later gemarmerd kalfsleer.-
€ 350 - € 700
kavel: 562
[Bijzonder convoluut] [1] De voornaamste gevallen van den ongehoorden zwaaren Watervloed,
-Ontstaan den 25 December 1717. Zynde den eersten Kersdag, waardoor duizende van Menschen en Beesten zyn verdronken, veel Huizen wggegespoeld, en verscheide Dyken doorgebroken. Getrokken uit alle de Couranten die van den zelven schreeven. Haarlem, wed. H. van Hulkenroy, z.d. (1717 of 1718), (14) p., voorafgegaan door (wellicht niet bijbehorende) uitslaande gravure, contemporain kalfsleer met vergulde, geribde rug, 4to-

verkocht € 650,00
kavel: 563
[Emblemata. Cats] (Silenus Alcibiadis, sive Proteus, vitae humanae ideam,
- emblemate trifariam variato, oculis subjiciens). (Middelburg)/Amsterdam, (J. Hellenius)/ J. Janssonius, (1618)-1619, 3 delen in één band, (3),119,(1); 111,(1); 107,(5) p., met 3 gegraveerde titelpagina's en 51 ronde gegraveerde emblemen in deel 1 door A. v.d. Venne, later halfleer, 4to.-
€ 250 - € 500
kavel: 565
[Hengelsport] Almanak voor Hollandsche Blijgeestigen
-voor het jaar 1846. Schoonhoven. S.E. van Nooten. 12mo., leer, titel op rug met goudopdruk, voorplat mijn lijn-bordure en lelies in de hoeken in goudopdruk. 189,(1),(2) pp., Almanakje met de gebruikelijke algemene informatie, gevolgd door mengelwerk, meest humoristische en moralistische hoofdstukjes met voorin een litho van "vrijers" en bij het hoofdstukje Tom Dolly of de rampen der visscherij een uitslaande litho met 6 atypische hengelsport-voorstellingen; bandje met gebruikssporen, intern enigsz. gebruind, de litho's met vlekjes, voorn. buiten het prentbeeld, verder charmant en goed.-
€ 70 - € 120
kavel: 566
[Willem Karel Hendrik Friso] Afbeelding van de zaal en het praalbed
-waar op het lyk van Zyne Doorluchtige Hoogheid den Heere Willem Karel Hendrik Friso, Prinse van Oranje en Nassau (..) Naauwkeuriglyk nageteekend door den Heere De Swart. (met prenten van) Jan Punt. Amsterdam. Francois Changuion. 1752.-
€ 150 - € 300