1860-1925 WOII

veiling / 8 juni 2016.
[1860 - 1869] [1870 - 1879] [1880 - 1889] [1890 - 1899] [1900 - 1909] [1910 - 1919] [1920 - 1925]
kavel: 1860
[Waffen-SS IJzeren Kruis-winnaars] Otto Kumm (1909-2004)
-Portretfoto van Otto Kumm in zijn SS-outfit met het IJzeren Kruis, 14,3 x 10,5 cm., GESIGNEERD door Kumm in pen.-

verkocht € 120,00
kavel: 1861
[N.S.B. foto's] "(...) Prof; Dr. Goedewaagen tijdens zijn openingsrede"
-Originele foto, 18 x 24 cm., met copyright-stempel "Fotodienst der N.S.B." op keerzijde en los een typoscript strookje met uitleg (met restanten van drager op keerzijde).-

verkocht € 70,00
kavel: 1862
[Lijsten verboden boeken] Verzameling van 10 typoscript circulaires,
-alle uitgegeven door de gemeente Groningen, Politie afdeling recherche, gedateerd Groningen 5 oktober 1942 tot 8 februari 1943, alle met gelijkluidend voorwoord ondertekend door hoofdcommissaris Ph. Blank (laatste door A.C. van Keulen), A4-formaat (stukje uit bovenmarge van alle vellen ontbreekt).-

verkocht € 110,00
kavel: 1863
[Sudetendeutschland] Notstand in Sudetendeutschland. 1. Fortsetzung - Mai 1936
-Gestencild typoscript, 71 enkelzijdig bedrukte vellen, geperforeerd voor ringband in linkermarge (kleine defecten).-
€ 60 - € 120
kavel: 1864
[Vliegtuigpamfletten] De Luchtpost. Verspreid door uwe vrienden van de R.A.F.
-Vijf nummers: jaargang 1941, no. 3, 4 en 8, en jaargang 1942 no. 1 en 8, alle nummers 4 p. en geïllustreerd, 20,5 x 13 cm.-

verkocht € 110,00
kavel: 1865
Kaderblad + Ontwakend volk
-Lot met 25 uitgaven Kaderblad, waarvan twee verzamelalbums 1943, 14 uitgaven geniet 30 x 21 cm. (ca 84 pp), 1942-1943; 9 uitgaven Kaderblad voor functionarissen 24 x 15,5 cm (ca 25 pp), 1941-1942 + 5 uitgaven Ontwakend Volk 1941, 1943 en 1944, 30 x 21 cm., ca. 32 pp.-

verkocht € 420,00
kavel: 1866
De Waag
-Algemeen Nederlands Weekblad. Lot met 39 uitgaven van De Waag, 6 januari 1939 - 1 oktober 1943, derde tot zevende jaargang, niet compleet, 41,5 x 30 cm. Goede staat, enkele roestvlekjes.-

verkocht € 80,00
kavel: 1867
Der Adler
-Lot met 45 exemplaren van Der Adler, ca 22 pp. per ex, 33 x 25,5 cm. 1940-1944, niet compleet. Redelijk goede staat, wat roestvlekjes, nietjes ontbreken.-

verkocht € 100,00
kavel: 1868
De Nederlandsche Politie
-Lot met 40 exemplaren van De Nederlandsche Politie, eerste jaargang nrs. 2-26 (1943) + index; tweede jaargang nrs. 1-13 + nr. 17 (1944). Ca 40 pp. per ex., 29 x 20 cm. Ongeniet, in goede staat, met afbeeldingen in zwart-wit.-

verkocht € 600,00
kavel: 1869
Vrij Nederland 1946
-Lot met 42 exemplaren uit de zesde en zevende jaargang van Vrij Nederland (4 mei 1946 - 21 december 1946, niet compleet), 44 x 30 cm., ca. 16 pp. per ex., met afbeeldingen in zwart-wit, inclusief Cultureel Kompas en Internationale Informatie-bladen. Redelijk goede ex., randjes wat geschaafd, enkele roestvlekjes, ongeniet.-
€ 70 - € 125