1320-1360 Topografie buiten Europa

veiling / 8 juni 2016.
[1320 - 1329] [1330 - 1339] [1340 - 1349] [1350 - 1359] [1360 - 1360]
kavel: 1320
[China. Eerste druk] De bello Tartarico historia;
-In quâ, quo pacto Tartari hac nostrâ aetate Sinicum Imperium invaserint, ac ferè totum occuparint, narratur; eorumque mores breviter descibuntur. Autore R.P. Martino Martinio, Tridentino, ex Provinciâ Sinensi Societatis Iesu in Urbem misso Procuratore. Antwerpen, Ex officina Plantiniana Balthasaris Moreti, 1654, 156,(3) p., met dubbelpagina gegraveerde kaart, 19e-eeuws halfleer met vergulde, geribde rug, klein 8vo.-

verkocht € 500,00
kavel: 1321
[Rusland] Reize naar Siberië,
-op bevel des Konings van Vrankryk ondernomen in 1761. Door den Abt Chappe d'Auteroche, behelzende deszelfs waarnemingen nopens de zeden, gewoonten, regeering, godsdienst, krygs- en burger-staat, koophandel, luchts- en gronds-gesteldheid, landbeschryving, natuurlyke historie enz. Deventer, L. Leemhorst, 1771-1772, 2 delen in één band, XIV,(2),331,(1); (4),327,(1) p., met in het eerste deel een groot uitslaande handgekleurde, gegraveerde kaart van Rusland en Noord-Tartaryë, 5 gegraveerde platen (2x uitslaand) en 2 uitslaande letterdruk tabellen, tweede deel met 2 gegraveerde platen en 6 uitslaande letterdruk tabellen buiten de tekst, contemporain halfleer, rug verguld met marokijnen titelschildje.-
€ 500 - € 1000
kavel: 1322
[Facsimile] Oud en Nieuw Oost-Indien
-vervattende een Naauwkeurige en Uitvoerige Verhandeling van Nederlands Mogentheyd in die Gewesten (...) door François Valentijn. Franeker, Van Wijnen, 2002-2004, 5 delen in 8 banden, rijk geïllustreerd met (uitslaande) kaarten, platen, illustraties, oorspronkelijk uniform kunstleer, klein folio (facsimile van de editie Dordrecht/Amsterdam, 1724-1726).-

verkocht € 125,00
kavel: 1323
[Indonesië] Insulinde. Twaalf tafereelen uit Nederlandsch Indië,
-volgens teekeningen en studiën naar de natuur door A. de Grijs, geëtst door C.L. van Kesteren, met tekst van P.J. Veth (...). Z.pl., C.L. van Kesteren, (1882), halftitel, titel, en 48 tekstpagina's (4 per plaat), 12 geëtste platen door Van Kesteren, oorspronkelijk goudgeletterd rood linnen, groot folio, in modern linnen portfolio met sluitingen.-
€ 200 - € 400
kavel: 1324
[Verenigde Staten. Florida] Verscheide zee en land-togten gedaan in de West-Indien:
-d'eerste door den beroemden Jean Ponze de Leon, een en andermaal ondernomen naar Florida, in 't jaar 1512. de andere gedaan door Pamphilio de Narvaes, uit bevel van Diego de Velazques, op 't eiland Cuba naar het landschap Cumaguey en elders, in 't jaar 1513. Verhalende, behalven veel zeldzame ontmoetingen met d'Ìndiaanen; d'eerste kundschap van 't Goudryk Peru (...). Uit d'oorsponkelyke berigten (...) in 't Spaans beschreven door Antonius de Herrera; en nu aller-eerst in 't Nederduyts vertaald, met Printverbeeldingen en noodig Register voorzien. Leiden, Pieter van der Aa, 1706, 77,(6 index) p., met 4 uitslaande, gegraveerde platen exact volgens de bindersindex (genummerd K1-K4), 20e-eeuws omslagje (gebruind/roestvlekkig).-
€ 100 - € 200
kavel: 1325
[West-Indische eilanden] Twee onderscheydene reys-togten (...) in de West-Indien,
-Beyde gedaan in het Jaar 1524. De eerste door Gil Gonzales Davila, van St. Dominica na de Honduras ondernoomen (...). De tweede handeld van de gevaarlijke land-togt, door Ferdinand Cortes na Las Ybueras gedaan, den oproer binnen Mexico (...). Uyt de egte hand-schriften der reysigers (...) door (...) Antonius de Herrera, in het Spaans beschreeven, en nu alder-eerst uyt die spraak vertaald. Leiden, Pieter van der Aa, 1706, (2),107,(10 index) p., met uitslaande, gegraveerde plaat en 3 fraaie, uitslaande gegraveerde kaarten, 20e-eeuws omslagje.-

verkocht € 100,00
kavel: 1326
[Zuid-Amerika] De trotsmoedige scheeps-togt van Sebastiaan Gaboto,
-met 3 scheepen en veel adelijke manschap ondernoomen na de Moluccos, door veel tegenspoeden en onkunde aan Rio de la Plata mislukt. Beneffens de scheeps-togt van Diego Garcia, ter nieuwe ontdekking gedaan, langs de kusten van America. Beyde in 't jaar 1526. Verhalende des konings last, om door de Straat Magellaan, niet alleen de Moluccos-eylanden te bestevenen (...) Uyt d'eyge berigten der reysigers (...) eertijds in 't Spaans beschreeven, door Antonius de Herrera (...) Nu alder-eerst in 't Neder-duyts vertaald. Leiden, Pieter van der Aa, 1707, (2),83,(9) p., met uitslaande gegraveerde kaart van Zuid-Amerika en 2 uitslaande gegraveerde platen, 20e-eeuws omslagje.-
€ 100 - € 200
kavel: 1327
[Indonesië] Handleiding bij de beoefening der land- en volkenkunde
-van Nederlandsch Oost-Indië, voor de cadetten, bestemd voor den dienst in die gewesten. Door Dr. J.J. de Hollander. Derde, omgewerkte uitgave. Breda, Broese & Comp., 1874/1877, 2 delen, XX,890; XX,737,(1) p., 2 uitslaande kaartjes, contemporain uniform halflinnen (diverse kleine defecten, banden sleets).-
€ 60 - € 120
kavel: 1328
[Cartografie] Afrika 1792 en 1827
-Carte de L'Egypte De La Nubie De L'Abissinie par Guillaume de L'Isle in een latere uitgave van Jan Bt Elwe. Amsterdam. 1792. 50 x 57 cm., contemporain handgekleurd, in passepartout, middenvouw zoals uitgegeven. In zeer goede staat.-

verkocht € 60,00
kavel: 1329
[Nederlands-Indië] Histoire Universelle XXI (1763)
-Depuis le commencement du monde jusqu'a present. (..) Tome vingt-unieme. Contenant l'Histoire des découvertes, des conquetes & des etablissemens des Portugais, des Espagnols, des Anglois & des Hollandois aux Indes Orientales. Amsterdam & Leipzig. Arkstee & Merkus. 1763.-
€ 250 - € 500