1700-1752 Dans, theater en film

veiling / 8 juni 2016.
[1700 - 1712] [1713 - 1724] [1725 - 1736] [1737 - 1751] [1752 - 1752]
kavel: 1700
[Opera]
-Programma op zijden. Convent Garden 1907. Programme of the Gala Performance by command of His Majesty the King in honour of the visit of their majesties the King and Queen of Denmark. Caruso, Melba, Jestinn, Marcoux, Hempel e.a. 42 x 32 cm. - en 1 andere op zijden. Beide in passepartout.-
€ 60 - € 90
kavel: 1701
[Opera]
-D. Borovski. "Twee". 1990. Pastel op papier 60 x 43 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1704
Pablo Casals (1876-1973). Verzameling van 36 brieven, 18 ansichtkaarten en 4 telegrammen,
-Pablo Casals (1876-1973). Verzameling van 36 brieven, 18 ansichtkaarten en 4 telegrammen, alle gesigneerd, aan Monsieur et Madame (Arnold et Juliette) Van Buuren of alleen aan Madame Van Buuren en Franstalig (1x Engelstalig), de brieven gedateerd 1903-1906 en 1928-1935 en 25x met gefrankeerde en gestempelde enveloppen, adres (ook op de ansichtkaarten, gedateerd 1903-1906) Weesperzijde 106 of Grensstraat 14, Amsterdam, de telegrammen gedateerd 1904-1906.-

verkocht € 2200,00
kavel: 1705
-Pour violoncelle et orchestre. PH. 298. (Commande de Mstislav Rostropovich). Parijs, Heugel & Cie., z.d. (1974),(4),136 p. bladmuziek, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 120,00
kavel: 1707
Robert Adolph le Rütte (1890-1962), violist
-Getypt verslag aan Le Rütte door vioolbouwer A. Verwey, met betrekking tot de restauratie van Le Rütte's viool, 3 pagina's van 34 x 22 cm., gedateerd Den Haag, 22 februari 1939, in de oorspronkelijke envelop.-
€ 50 - € 100
kavel: 1708
[Stadsschouwburg Amsterdam] Gala Voorstelling in den Stadsschouwburg
-aangeboden aan Hare Majesteit de Koningin (...) door de Feestcommissie. Amsterdam, gedrukt door Tresling & Co. voor de Stadsschouwburg, 1901, 15,(1) p., elke pagina met decoratieve kleurenlithografische rand en oorspronkelijk in goud bedrukt kartonnen omslag naar ontwerp van Theo Nieuwenhuis, 4to (bindkoordjes ontbreken, omslag gevlekt, maar een zeer fraaie Jugendstil-publicatie).-

verkocht € 300,00
kavel: 1709
Serie van 5 verschillende programma's van het Concertgebouw,
-Abonnementsconcert Serie A, no. 1, 2, 7, 38 en 39, Amsterdam, 1918-1921, alle met gelithografeerd omslag door Richard Roland Holst (waaronder hetzelfde ontwerp in 3 verschillende kleurvarianten, 2x met gouddruk), formaat klein 4to (1x) en groot 8vo.-

verkocht € 150,00
kavel: 1710
[Centraal Theater Amsterdam] Lot van 23 programma's,
-incl. dubbele, ca. 1935-1960, diverse formaten.-

verkocht € 50,00
kavel: 1711
Tropenadel. Blijspel uit het Indische leven, in 3 bedrijven door Henri van Wemeskerken,
-[Omslag:] Aaf Bouber in haar glansrol als "Juffrouw Van der Kooy" van Kattenburg in Henri van Wermeskerken's dolvermakelijk blijspel. Regie: Herman Bouber. Promotiefolder, z.pl., z.d. (1940), 8 p. (incl. omslag), met drie fotografische portretten, oorspronkelijk geniet omslag, 15 x 15 cm. (middenvouw).-

verkocht € 50,00
kavel: 1712
Lot van ca. 35 theaterprogramma's en kleine publicaties,
-ca. 1900-ca. 1960, o.a. Paleis voor Volksvlijt (3x), Leidscheplein-Theater (3x), Schouwburg Frascati, N.V. Toneelvereeniging (2x), Theater de La Mar (3x), Theater-Couyrant (5x, 1948-1949), een menukaart van het Utrechts Studenten Concert op 14 maart 1912 in de vorm van een violist naar ontwerp J.A. Moesman en 3 programma's van De Komedianten.-

verkocht € 300,00