1300-1360 Topografie Europa

veiling / 2 december 2015
[1300 - 1309] [1310 - 1319] [1320 - 1329] [1330 - 1339] [1340 - 1351] [1352 - 1360]
kavel: 1300
[Parijs. Wereldtentoonstelling 1867] "Exposition universelle de 1867.
-Vue générale des hauteurs de Trocadéro." Handgekleurde en getinte litho door en naar Prevost, 50 x 72 cm. (incl belettering), gedrukt door Becquet te Parijs voor Ledot Ainé te Parijs en Herbault te Londen, 1867. -

verkocht € 380,00
kavel: 1301
[België en Noord Brabant] Belgicae sive Inferioris Germaniae descriptio:
-Auctore Ludovico Guicciardino (...). Pars prima, sive Belgicae descriptio generalis. Pars secunda: De Belgica Regi Hispaniarum, &c subdita. Amsterdam, J. van Meurs, 1660, 2 (van 3) delen in één band met doorlopende paginering, (16),521 p., met gegraveerd frontispiece, uitslaande gegraveerde kaart en 27 dubbelpagina gegraveerde plattegronden, contemporain verguld kalfsleer, 12mo.-
€ 400 - € 800
kavel: 1302
[Schotland] Authenticated Tartans of the Clans and Families of Scotland.
-Printed by Machinery. With map of the Highlands, showing the territories of the Clans. Introductory essay on the "Scottish Gael", by a member of the Society of Antiquaries of Scotland. Schotland, Mauchline: William and Andrew Smith, z.d. (1850), (gedrukt te Ayr door Mc. Cormick and Gemmell), (8),161 p., met handgekleurde, gelithografeerde kaart en 69 ingeplakte platen, oorspronkelijk rijk verguld linnen, alle sneden verguld, 4to.-
€ 400 - € 800
kavel: 1303
[Italië/België. Bijzonder exemplaar] Le scienze e le arti sotto il pontificato di Pio IX.
-Rome, Tipografia Delle Belle Arti, 1860, letterdruk titelblad en inleidingsblad door Pietro Petri gevolgd door 8 aquatint platen elk met letterdruk tekstpagina, contemporain verguld halfmarokijn, oblong folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 1304
[Europa] Vermehrter Curieuser Antiqvarius,
-Das ist Allerhand auserlesene Geographische und Historische Merckwürdigkeiten so in denen Europaeischen Laendern zu finden; und aus Berühmter Männer Reisen zusammen getragen (..) P.L. berckenmeyer, Hamburg, Benjamin Schillers Wittwe, Johann Christoph Kissner, 1720. Samengebonden met: Fortsetzung des Curieusen Antiquarii (..) so in Asia, Africa und America zu finden (..) Hamburg, Benjamin Schillers Erben [z.j.]-

verkocht € 250,00
kavel: 1305
[Corsica, Elba, Sardinië] Voyages en Corse, a l'ile d'Elbe et en Sardaigne.
-M. Valery, Bruxelles, Société Berlge de Librairie, 1838. 2 delen. 12mo., half-linnen, IX,423 en VI,447 pp., ex-bibl., goede ex. Uitvoerige beschrijving en veel geraadpleegd werk van deze drie eilanden. (totaal 2)-

verkocht € 100,00
kavel: 1306
[België en Nederland composiet atlas Hondius/Janssonius] Atlas met 38 gegraveerde kaarten,
-op de eerste 6 kaarten na alle met oudtijdse grenskleuring, grotendeels uitgegeven te Amsterdam door Hondius of Janssonius, deels te Parijs door Sanson e.a., ca. 1630-1660 (enkele veel later), alle dubbelpagina (deels uitslaand), met handgeschreven index (1p.) waarop 49 genummerde kaarten, contemporain Italiaans slap perkament, folio (43 x 30 cm., bindlinten ontbreken en perkament gekreukt).-
€ 3000 - € 4000
kavel: 1307
(Vlaanderen) - Custis, Charles
-Jaer-boecken der stadt Brugge, behelsende de gedenckweerdigste geschiedenissen [...]. Tweeden druck [...]. Brugge, Josef Van Praet, 1765. 3 vols in 8vo : [24],498,[6], [2],550,ii, [2],572,ii pp. Eigentijdse bruin halfs kalfslederen banden, ruggen met goudgestempelde bloemornamenten. -

verkocht € 80,00
kavel: 1308
Album van Arnhem's Omstreken
-Voormaals en Heden. Album van Arnhem's Omstreken, Arnhem J. van Egmond Jr [1859] 66 pp. Oblong, linnen met vergulde titel. Geïllustreerd met 14 getinte litho's van C.C.A. Last.-
€ 100 - € 180
kavel: 1309
[Baedeker] Deutsches Reich (Grossdeutschland), 1939
-Offizieller Führer des Deutschen Automobil-Clubs. Bearbeitet von Oskar Steinheil. Clubausgabe, Karl Baedeker, Leipzig, 1939. Rood percaline bandje, titel op rug en voorplat, XXX,813 pp., compleet met 70 stadsplattegronden en een uitslaande afstandstabel. Het bandje met lichte gebruikssporen. Intern zeer goed. Hinr. D256-
€ 60 - € 100