1500-1596 Varia

veiling / 2 december 2015
kavel: 1500
[Pulp] Geïllustreerd Stuiversblad
-Ca. 60 exemplaren van dit blad, alle uit jaren '20. Elk ca. 26 pp., met cartoons, vervolgverhalen en reclames + enkele nummers van Buffalo Bill, De Detective, De Amerikaan, Lord Lister e.a.-

verkocht € 350,00
kavel: 1501
William Hogarth (1697-1764). (Hanengevecht)
-Gravure, gesigneerd en gedateerd 1759 in de plaat, ingelijst (enigszins gebruind en watervlekken in benedenmarge, lijst licht beschadigd).-

verkocht € 110,00
kavel: 1503
[Fore edge painting] Le combat spiritual [door L. Scupoli]
-Traduit de l’italien en français par le R.P. Brignon. Précédé de la Sainte Messe. Dijon, Pellion et Marquet Frères, z.d. (ca. 1880), 256 p., met chromolithografisch frontispiece en titel, 1 staalgegraveerde plaat, fraai gebonden in rijk verguld blauwgroen (“oasis”) marokijn, met vergulde sneden, voorzijde met fore edge painting (zie hieronder), 16mo, in oorspronkelijk omslagdoosje met etiket van Bouasse Lebel (Parijs) aan binnenzijde.-

verkocht € 220,00
kavel: 1504
[Cartografie] 2 facsimiles uit de Atlas Maior van Joan Blaeu uit 1665 - en 8 andere
-Te weten, het deel Hispania Portugallia Africa & America en het deel De Lage Landen, Taschen, Köln, 2006. Samengevoegd met: The Genoese cartographic tradition and Christopher Colum + 7 andere werken met betrekking tot reizen en ontdekkingen. -

verkocht € 50,00
kavel: 1505
[Cartografie] De Geschiedenis van de Cartografie
-De kunst van de kaartenmakers. John Goss. Zuid Boekproducties. Lisse. 1994 + Putman, Oude Scheepskaarten + Campbell, Hoogtepunten uit de wereld van de Cartografie + Snyder, Oude Hemelkaarten + Van Ermen, The United States in old maps and prints + 5 andere uitgaven met hetzelfde thema.-

verkocht € 50,00
kavel: 1506
[Reprint] Catalogue of the books, manuscripts, maps and drawings in the British Museum
-(Natural History). London, Printed by Order of the Trustees, 1903-1940. Reprint edition, Wheldon & Wesley & J. Cramer, 1964. 8 banden waarvan 3 met supplementen, ca. 4000 pp., 4to (20 x 28 cm.), blauwlinnen banden.-
€ 70 - € 120
kavel: 1507
Catalogi en referentiewerken
-The golden compasses. The history of the house of Plantin-Moretus, Vol. I. + Histoire des Livres Populaires, ou de la littérature du colportage, Charles Nisard, Paris, 1864, tome I. II. in een reprint van Burt Franklin, New York + A catalogue of the works of Linnaeus preserved in the libraries of the British Museum, London, printed by the order of the trustees of the British Museum. 1933 + 12 andere. -

verkocht € 130,00
kavel: 1508
[Bibliografie] Bibliotheca Belgica
-Bibliographie générale des Pays-Bas. Fondée par Ferdinand van den Haeghen. Réeditée sous la direction de Marie-Thérèse Lenger. Ed. Culture et Civilisation. Bruxelles. 1979. Compleet in 6 delen met ca. 6000 pp., incl. supplement en index. 4to, kunstleer.-

verkocht € 100,00
kavel: 1509
[Boekbanden Henderson & Bisset] Iscrizioni delle chiese e degli altri edifici di Milano
-Dal secolo VIII al giorni nostri. Vincenzo Forcella, Vols. I t/m XII. Milano. Tipigrafia Bortolotti di Giuseppe Prato. 1889-1893. Oplage 300 ex. 12 delen, uniform gebonden, kl. 4to, halfleer, titel op rug met rood en groen in goudopdruk, platten blindgestempeld en met goudopdruk: Society of writers to the signet en gebonden door Henderson & Bisset, Edinburgh, banden met geringe gebruikssporen.-

verkocht € 300,00
kavel: 1510
Ornithologia Neerlandica
-De vogels van Nederland. Prof. Dr. E.D. van oort. Den Haag, Marintus Nijhoff. 1922-1935. 5 delen + Alphabetisch register (1939). Deel I. Colymbiformes, Procellariaformes, Pelicaniformes, Ardeiformes, Anseriformes. Deel II. Falconiformes, Galliformes, Gruiformes, Charadriiformes (1). Deel III. Charadriiformes, Columbiformes, Cuculiformes, Coraciiformes (1). Deel IV. Coraciiformes (2), Passeriformes (1). Deel V. Passeriformes (2). 5 delen, folio (36,5 x 28 cm.) kunstleer met groenlinnen platten, uniform gebonden en met het vaak ontbrekend registerdeel (20 x 11,5 cm.) met omslag. Compleet met de 407 chromolithografische platen in zeer goede staat. De banden met minimale gebruikssporen, intern zeer goed. Standaardwerk met zeer uitvoerige beschrijvingen en bibliografie bij alle platen afzonderlijk. -

verkocht € 1800,00