850-912 WOII

veiling / 2 december 2015
[850 - 859] [860 - 869] [870 - 880] [881 - 890] [891 - 900] [901 - 910] [911 - 912]
kavel: 860
[Plaatjesalbums] Die Deutsche Wehrmacht
-Dresden, Cigaretten-Bilderdienst, 1936, (58) p., met 1 kleurenplaat waarop vlaggen en insignia en met alle (270) ingeplakte kleurenplaatjes, oorspronkelijk geïllustreerd en verguld omslag, folio (3 bladen met uitgesneden rechterbovenhoek).-

verkocht € 50,00
kavel: 861
[Arbeidsdienst gedenkboeken] (Gedenkboek)
-"14 september 1884 - 14 september 1942. Aangeboden ter gelegenheid van den verjaardag van den Commandant der Nederl: Arb: Dienst generaalarbeidsleider L.A.C. de Bock." Fotoalbum samengesteld en aangeboden door Hendrik Antoon Lorentz "4-2 N.A.D. Gaasterland", met gouache en met goud gehoogde titelpagina en 71 ingeplakte foto's (alle 8 x 12,5 cm.) op 18 bladen, gebonden tussen houten platten met op het voorplat een gefiguurzaagd reliëf met het symbool van de Arbeidsdienst (schop), met metalen slot, 23 x 32 cm. -

verkocht € 200,00
kavel: 862
[Arbeidsdienst gedenkboeken] Meine Zeit Beim Arbeidsdienst
-"Wir kommen all' und gratulieren! Deine "Waldesruhler". Zur Heidehof am 30.11.39." Gedenkalbum met ingestoken titelkaartje en 156 foto's van diverse formaten ingeplakt met hoekjes op 24 bladen, met bijschriften in witte pen, gebonden in contemporain koordgebonden linnen met titel "Meine Zeit beim Arbeidsdienst" en het symbool van de dienst (schop) op voorplat, 23 x 32 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 863
[Arbeidsdienst gedenkboeken] Erinnerungen an den Arbeitsdienst
-Fotoalbum van de "Abteilung 8/182" met 49 ingeplakte foto's en 13 met latere fotohoekjes ingezette (deels moderne) foto's op 20 bladen, in oorspronkelijk touwgebonden linnen album met de naam van de afdeling op voorplat, 19 x 27 cm.-

verkocht € 50,00
kavel: 864
[Arbeidsdienst] Documentaire-album,
-met ca. 130 grotendeels moderne foto's van foto's in diverse formaten, ingeplakt met moderne fotohoekjes in een oud kunstleren touwgebonden "Amtörtalbum", 25 x 33,5 cm.-

verkocht € 60,00
kavel: 865
De Vliegende Hollander en Nachrichten für die Truppe
-Lot met 101 verschillende nummers tussen nr. 4, 1943 tot 10 mei 1945 (laatste nummer) van het dagblad De Vliegende Hollander dat verspreid werd door de Luchtmacht. Alle goed bewaard gebleven + Nachrichten für die Truppe. 14 nummers van het blad dat door de geallieerden werd verspreid onder de Duitse troepen. Nr. 362 (13 april 1945) meldt dat de Elbe door USA-Pantsers overgestoken is. -

verkocht € 150,00
kavel: 866
Ondergrondse uitgaven
-Karikatuur Hitler. "Hitler de leider, de profeet, de moordenaar v.h. Germaanse ras". 43 x 14,5 cm. Gevouwen. ca. 1937. + Wanneer komen onze bevrijders? Eenzijdig bedrukt pamflet. Uitgave door het Amsterdamsche Werkcomité van de Gezamenlijke Verzetsbewegingen, druk Dico + De Blinkende Brigade. Rijmprent, gedrukt in het verborgene in April 1945 voor de geestelijke en stoffelijke opbouw van het Koninkrijk der Nederlanden. Uitgave Libertas. 34,5 x 24,5 cm. + Rijmprent voor Trouw, uitgave maart 1945. Oplage 525, waarvan opbrengst bestemd was voor de nabestaanden van hen, die voor "Trouw" hun leven gaven. Ongenummerd ex. + 4 vellen met distributiebonnen + 6 nummers van Ons Vrije Nederland, 1944/1945 = The Liberator for members of the Allied Forces, 7 May en 29 May 1945 (10 cts. free copy for liberators) - en 4 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 867
Verzetsbladen en kranten
-Dat nooit weer. Nieuwsbulletin Rotterdamse Actiegroep tegen de Duitse herbewapening en het herlevend fascisme. No. 1, 1953 t/m no. 30, 1960 (nrs. 6 en 8 ontbreken) + De Zwerver. Weekblad v.d. Stichting LO.LKP. Landelijke Organisatie voor hulp aan onderduikers en Landelijke knokploegen. 4 nrs. van dit weekblad, 1947 + Spartacus. Orgaan van het Marx-Lenin-Luxemburg Front. No. 2, 1941 + Barometer van de publieke opinie. No. 1, 1946. Uitgave van het Centraal Bureau voor Documentatie + Het Dagblad Vincit Amor Patriae. Onafhandelijk orgaan, oorspronkelijk opgericht in bezet Nederalndsch gebied. 8 mei 1945 + 3 ex. van The Stars and Stripes, 1945 + Nederland in Oorlogstijd. Orgaan van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. Index 1946-1947 - en 7 losse nummers + 10 andere bladen - en 35 nummers van Ons Vrij Nederland.-

verkocht € 100,00
kavel: 868
[Affiches] Vrouwen Leert Helpen! Korps Vrouwelijke Vrijwilligers Amsterdam
-KVV, Amsterdam, 1939/40. 62 x 42 cm. Gevouwen + Zuivering. "Voor de politieke zuivering van het personeel der (..)genoemde Rijks- en Gemeente-instellingen voor het administratieve en overige, niet tot de rechterlijke macht behoorend personeel, werkzaam in het Paleis van Justitie, aan het Kantongerecht en aan het Parket van den Officier v. Justitie. Amsterdam, drukkerij H.J. Koersen & Zn., 1945. 93,5 x 58 cm. Gevouwen.-
€ 80 - € 150
kavel: 869
Pocketbooks wartime editions
-Naomi Jacob's Private Gollantz. Hutchinson's Pocket Library, services edition. For circulation to the fighting forces of the allied nations - en 3 andere van de Hutchinson's Pocket library + 4 Guild Books pockets "Services Edition" + 19 andere uitgaves gemaakt voor the armed services in WOII - en Franklin Roosevelt. His life and achievement. Basil Maine, Nicholson & Watson, 1942. 192 pp. pocketeditie. Met stempel "dit boek werd geïmporteerd door bemiddeling van sectie voorlichting, militair gezag".-
€ 80 - € 120