850-912 WOII

veiling / 2 december 2015
[850 - 859] [860 - 869] [870 - 880] [881 - 890] [891 - 900] [901 - 910] [911 - 912]
kavel: 881
[Clandestien] Overzicht van de gebeurtenissen tijdens de oorlogsdagen van 10-14 Mei 1940,
-benevens hetgeen daaraan voorafging en daarop volgde, medegedeeld door den Minister van Buitenlandse Zaken Zijne Excellentie Mr. E.N. van Kleffens. Ergens in Nederland, De Vrije Pers, 1942, gestencild typoscript, (2), 80, (1) p., oorspronkelijk gepopnageld omslag (deels watervlekkig).-
€ 50 - € 100
kavel: 882
H.C. van Maasdijk (1904-1985). (Memoires)
-Gestencild typoscript, z.d. (voorwoord gedateerd Herfst 1946), hoofdtekst: IV, 201[=?] p., aanhangsels I-V: 5; 4; 5; 15; 9 p., contemporaine ringband, folio.-
€ 150 - € 300
kavel: 883
Pascha Iszczenko. Door J.L. [Hans] de Bock
-Typoscript met hier en daar verbeteringen in pen, ca. 1946, bestaande uit titelblad, inhoudsopgaveblad (32 hoofdstukken) en 341 [= 337] genummerde bladen, met manuscriptkaart van de provincie Bialystok en 1 illustratie "Plattegrond van de troikowa", blad 341 gesigneerd in pen "Hans de Bock".-

verkocht € 500,00
kavel: 884
[Jappenkamp] Dodsworth
-Sinclair Lewis. The Albatross Verlag, Hamburg, 1934, 3rd impression. Exemplaar G.F. de Bruijn Kops, Barak 2, 32435, vijfde kamp (=Tjimahi?). -

verkocht € 50,00
kavel: 885
Kapetan Nikolaj Pirnat. Domovi. Jece. Gozdovi
-Z.pl., Izdal Glavni Stab nov in po Slovenije, 1944, titelpagina en 13 linosneden, oorspronkelijk omslag met linosnede illustratie, 4to.-

verkocht € 200,00
kavel: 886
[Jodenvervolging archief] "Aan de leiders van de bureaux voor uitreiking der Jodensterren"
-Typoscript gestencild briefje, 21,5 x 13,5 cm., met briefhoofd van de Joodsche Raad voor Amsterdam, gedateerd 1 mei '42, met de signatuur van voorzitter van de raad A. Asscher (?). -

verkocht € 750,00
kavel: 887
Stevijn. Een vers van Dolf van Heusden
-Z.pl., z.d. (ca. 1945), rotaprintdruk gedrukt op handgeschept papier in 50 genummerde exemplaren voor vrienden en kennissen door Van Baak, Wageningen, 12 bladen, 1 illustratie door Elsa Valeton, los als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, 4to formaat.-

verkocht € 50,00
kavel: 888
[Telefoonboek SP en SD] "Afschrift. Fernsprechverzeichnis
-des Befehlhabers der Sicherheitspolizei i.d. SD für die niederländische Gebiete. Nur für Dienstgebrauch! (Nach Dienstschluss einschliessen). Stand vom 1.10.43." Typoscript telefoonboek, 1943, 8, (26) bl., A4-formaat, met sporen van nietjes in linkerbovenhoek. -

verkocht € 260,00
kavel: 889
[Concentratie- en doorvoerkampen] Archief bestaande uit 19 originele items,
-uit de oorlogsjaren zelf maar ook van kort na de oorlog.-

verkocht € 1200,00
kavel: 890
Dienst Politieke Misdrijven, Amsterdam. Typoscript van tientallen verhoren,
-juni-oktober 1945, 125 p., A4 formaat.-

verkocht € 240,00