veiling / 2 december 2015 / 850-912 WOII
[850] [851] [852] [853]
kavel: 851 € 50 - € 100

[Met brief m.b.t. de N.S.B.] Een geheimzinnige politieke affaire!! (...)

Het eigenlijke geheim van de strafzaak Oss (...). [Door W. Wassink]. Uitgegeven in eigen beheer, Olst, 1946, 32 p., oorspronkelijk omslag.
Zeer zeldzame publicatie, geen exemplaren in PiCarta. Met op de binnenzijde van het omslag een belastende brief van de auteur aan Mr. Bes (gedateerd Olst, 27 Juni '46) waarin Wassink aandringt op het lezen van de publicatie. De brief is belastend voor procureur-fiscaal Mr. Des Tombe (wonende te Olst), die van betrokkenheid bij de N.S.B. en van bescherming van N.S.B'ers wordt beschuldigd (hij zou daar zelfs toe zijn aangesteld). Hij noemt Van der Sluis als de man die doorslaggevende onthullingen kan (en zal) doen om Des Tombe te laten verdwijnen.

Met: twee andere w.o. S. Klarsfeld, Le mémorial des enfants juifs déportés de France (Parijs, 1995, 1736 p., rijk geïllustreerd) en toegevoegd: Gedenkboek Terugreis Zwitserland Augustus 1914 (Rotterdam, 1914, niet in de handel, oorspronkelijk verguld karton (rugstrip los)), met los ingevoegd het originele paspoort uit 1914 van Jonkheer H.G.W. Nahuys en zijn vrouw.