Toekomstige Veilingen

280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 6 juni 2016.
[280 - 289] [290 - 299] [300 - 310] [312 - 321] [322 - 331] [332 - 341] [342 - 351] [352 - 361] [362 - 371] [372 - 381] [382 - 391] [392 - 401] [402 - 411] [412 - 421] [422 - 431] [432 - 443] [444 - 453] [454 - 463] [464 - 474] [475 - 484] [485 - 494] [495 - 499]
kavel: 280
Erasmus (1469?-1536)
-Annotationes of aanteekeningen op 't nieuwe testament; door Desiderius Erasmus van Rotterdam In 't latijn beschreven Amsterdam, Jan Rievwertszoon, 1663. (10),987 pp. folio (=40 x 25 cm.) in perkament gebonden. -

verkocht € 400,00
kavel: 281
[Turkije] The present State of the Ottoman Empire
-Containing the Maxims of the Turkish Politie, the most material Points of the Mahometan Religion, their Sects and Heresies, their Convents and Religious Votaries, Their Military Discipline (...) in three books. By Paul Rycaut. The Third Edition. London, printed for John Starkey and Henry Brome, and are to be sold by Robert Boulter, at the Turks-Head (...), 1670, (12),216 p., met gegraveerd frontispiece, 2 gegraveerde platen en 19 gegraveerde illustraties in de tekst, zonder band, 4to.-

verkocht € 160,00
kavel: 282
[Alcoholisme-convoluut] 't Morgenslokjen, een gemeenzaam buurpraatjen
-tusschen Dieuwertjen en Grietjen, en eenige andere persoonen. Uitgegeeven door de Bataafsche Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Haarlem, A. Loosjes. 1804, IV,15 p., later halflinnen.-

verkocht € 140,00
kavel: 283
Pennekonsten - Proeven van Weeskinderen Rotterdam
-Eerste helft 19e eeuw. 17 handgeschreven bladen als proeve van pennekunst. Elk 38 x 47 cm. -

verkocht € 100,00
kavel: 284
[Pamflet] Keure teens het Uytbreeken der Tuchtelingen
-en het suppediteren van Instrumenten aan de zelve. Alsoo de Stad grootelyks daar aan geleegen is dat het Tuchthuys wel secuur werde gesteld tegens het uitbreeken en vlugten van de persoonen aldaar geconfineerd en over zucs nodig is alle mogelyke vlyt daar op in 't werk te stellen Delft, 22 october 1736. Druk Adriaan Beman. -

verkocht € 70,00
kavel: 285
5 Japanse meerkleurige houtsneden – (1840) – Utagawa school
-Utagawa Kuniyoshi (1797 – 1861) – Twee meerkleurige prenten van een triptiek van een acteursprent (Yakusha-e) – 1840.* + Utagawa Kunisada (1786 - 1865) – "Gion Sairei Shinkoki" triptiek – 1840. Drie kabuki acteurs uit een scène van het toneelstuk Gion Sairei Shinkoki.*-

verkocht € 110,00
kavel: 286
[Nieuwjaarswensen]
-Nieuwjaars Heil-en Zegenwensch. Eerbiedig opgedragen aan Z.M. den Koning der Nederlanden en verder Leden van het Koninklijk Huis (...) 's Gravenghage door de gezamenlijke Klapwakers dezer Residentie bij den aanvang van het Jaar 1834. 33 x 21 cm. in lijst + Nieuwjaars Wensch Hendrik Herrebout, opgedragen aan mijn Waarde Vriend en Vriendinne den 1 januarij 1878. Lithografie. In lijst achter glas (vochtvlekje r.o.). 43 x 33 cm. -
€ 60 - € 90
kavel: 287
[Botanie] Nederlandsche Flora en Pomona, (2 delen)
-beschreven en uitgegeven door het Bestuur der Pomologische Vereniging te Boskoop. K.J.W. Ottolander, A. Koster Mz., C. de Vos. [Uitg.] J.B. Wolters. Groningen, 1879. Met platen naar de natuur geteekend door A.J. Wendel. 2 delen, folio, rode linnen banden met goud- en zwartopdruk, deze enigsz. gesleten. [XXXII],116,[VI],119; 226 pp. Compleet met alle 81 chromolitho's in uitzondelijk heldere kleuring. -
€ 750 - € 1100
kavel: 288
Memoires for a natural history of animals
-Being the anatomical descriptions of several animals dissected by the Royal Academy of Sciences at Paris. Engelished by A.P. Srs. C. Perrault, London, Basset, 1701. Folio, 29,5 x 20 cm. (14), 267, (12), 40 pp. Met 35 kopergravures.-
€ 500 - € 800
kavel: 289
[Almanakken] Nederlandsche oranje almanak voor 1815
-Met deez’ Almanak wordt gedient, Nederlandsch Oranjevriend. Amsterdam, J. Berntrop, [1815]. 24mo. 80 pp. Contemporain overlappend groen geverfd perkament. Met 4 geëtste prenten (2 uitslaand). Boekblok krap afgesneden (hier en daar met tekstverlies), voorste binnenscharnier gebroken, verder goed. Doorschoten exemplaar. Het boekje bevat een “ongemeen wèl gelijkend afbeeldsel van uwen tegenwoordigen Souverein, Willem den zesden, voornoemd; doch, als zoodanig, de eerste uit het doorluchtige huis van Oranje”. Zeer zeldzaam. Met 4 andere.-

verkocht € 240,00