500-529 Manuscripten

veiling / 6 juni 2016.
[500 - 510] [511 - 521] [522 - 529]
kavel: 500
[WO I] Kindertekenboek van Gérard Steenbeke
-Convoluut van 6 samengebonden tekenschriftjes, (40);(12);(14);(24);(16);(26) p., met diverse tekeningen in potlood/pen en kleurkrijt, eerste schriftje met adres van Steenbeke Rue de la Station, Tronchiennes (Dongen), hier en daar gedateerd (1915-1917), eenvoudig contemporain samengebonden met behoud van omslagen tussen twee stukjes karton met strook linnen als rug, 4to formaat.-

verkocht € 220,00
kavel: 501
[Clara R. Groen] Archiefje bestaande uit enkele honderden persoonlijke brieven,
-alle gericht aan Clara Groen, gedateerd 1945-1952.-

verkocht € 70,00
kavel: 502
[Antiphonarium] Handgeschreven antiphonarium in rode en bruine inkt,
-234 genummerde pagina's, tekst in Frans (t/m p. 20) en Latijn (p. 21-48), voor het overige geannoteerde muziek en Latijnse tekst van het eigenlijke antiphonarium, Frankrijk of België, 18e eeuw, gebonden in 19e-eeuws gedecoreerd perkament, 8vo formaat.-
€ 300 - € 600
kavel: 503
[Getijdenboekje. Boetepsalmen] "Les VII psalmes pentitenarit"
-Manuscript in pen en rode inkt (Franse tekst) en bruine inkt (Latijnse tekst) op perkament, Frankrijk, 2de helft 15e eeuw, 84 bladen, met 3 bladen versierd met grote initiaal in rood en blauw en penwerk in de marge, één andere grote initiaal en vele kleine initialen in rood en blauw, moderne perkamenten band in oude stijl (perkamenten schutbladen van antiphonariumblad), 10,7 x 8,5 cm.-

verkocht € 2600,00
kavel: 504
[Zaandijk. Adriaan Jans van Vleuten]. "Kund und zu wissen (...)"
-Officieel getuigschrift in pen en bruine inkt, met boven de tekst een grote tekening met centrale Mercuriusfiguur op bol met Bacchusfiguurtje, een schip en een kruiwagen met het woord "Taback", het document gericht aan "A.J. van Vleuten aus Zaandijk alt 31 Jahr" en ondertekend door 9 personen, gedateerd "Hamburg 1821" en met 4 waszegels op het papier en 2 op een zijden lint gevlochten in het papier, 41,5 x 54 cm.-

verkocht € 70,00
kavel: 505
[Alkmaar] Lot van 18 officiële aktes op perkament en met zegels,
-gedateerd 1633-1800 (ongeveer de helft is 17e-eeuws).-
€ 300 - € 600
kavel: 507
[Ex collectie Alkemade en Van der Schelling] "Kronyk der Fransche Koningen
-van Pharamond tot Lodewijk XIII ingesloten." Manuscript uit het begin van de 17e eeuw, ca. 820 beschreven pagina's (katernen A-Z, AA-EE en AAA-ZZZ) in een zeer regelmatig handschrift, met later ingevoegde titel in manuscript met eigenaarsnaam P. van der Schelling, de eerste bladzijde van het eigenlijke manuscript met eigenaarsnaam C. V. Alkemade, gebonden in contemporain halfperkament met resten van letterdruk titel op voorplat en manuscript titel op de rug, 4to formaat.-

verkocht € 1150,00
kavel: 508
[Album amicorum] Album amicorum van Adrienne (Vrendenberg-Koning?),
-met bijdragen gedateerd 1854-1859, bevattende 3 tekeningen, 5 handwerkbijdragen, een fotografisch portret en 6 handgeschreven bijdragen, los in oorspronkelijk blindgestempeld en verguld rood kartonnen doosje met leren rug en vergulde sneden, in schuifdoos, 8,3 x 15,9 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 509
[Provo. Anti-rooklobby] Getypt transcript van een telefoongesprek,
-tussen Jasper Grootveld en Lenze Meinsma, eind jaren '60, 5 éénzijdig getypte bladen, in oorspronkelijk klappertje met etiket op de rug ("Dictaat no. 1"), 4to formaat.-

verkocht € 300,00
kavel: 510
[Nicolaas Kroese] Archiefje uit de collectie van Henk Meier,
-voornamelijk bestaande uit tientallen (bundels) typoscript brieven, telegrammen en artikelen van Nicolaas Kroese, inclusief duplicaten, vaak meerdere pagina's lang, deels met aantekeningen in pen, bijna alle met naam en adres van Kroese en deels ook in pen gesigneerd, in kartonnen mapje.-

verkocht € 350,00