500-529 Manuscripten

veiling / 6 juni 2016.
[500 - 511] [512 - 522] [523 - 529]
kavel: 512
Elizabeth Bol-Smit (1904-1987). "Geen geloof, maar weten"
-"Als basis voor een nieuwe Westerse religie en ter veredeling van de menselijke samenleving". Origineel typoscript, gedateerd Dordrecht, oktober 1964, 16 éénzijdig getypte A4 bladen, met tussen pagina 10 en 11 een originele pentekening, geniet.-
€ 100 - € 200
kavel: 513
Albert Schweitzer (1875 - Lambaréné 1965). Verzameling van 13 originele brieven
-en 4 ansichtkaarten, waarbij nog 16 brieven en ansichtkaarten door zijn secretaresse Emmy Martin (meerdere met korte groet of ansichtkaart door Schweitzer zelf) en 1 brief door Helene Schweitzer, alle aan Mademoiselle Marg. de Rouville en gerelateerd aan het ziekenhuis in Lambaréné (Gabon), gedateerd 5/6/27 tot 22/6/51, op enkele na met gefrankeerde en afgestempelde envelop (ook veel ansichtkaarten) met adres 29 avenue major Vautier, Clarens (Zwitserland), met daarbij nog 11 grotendeels aan Lambaréné gerelateerde foto’s met korte uitleg op keerzijde (1927-1928).-
€ 1500 - € 3000
kavel: 514
Alfons Mucha (1860-1939). Originele, gesigneerde brief in pen,
-in het Tsjechisch, op eerste en laatste pagina van bifolium (4 p.) van 20,5 x 15,7 cm., gedateerd "7/IV" [in potlood 1935 toegevoegd], voluit gesigneerd, gevouwen.-

verkocht € 220,00
kavel: 515
Émile Zola (1840-1902). Originele in potlood beschreven ansichtkaart met portret,
-gedateerd "Paris Le 14 fevrier" [1898], keerzijde gezegeld en gestempeld 16.2.98 en gericht aan Monsieur Paul Grosjean, Frankfurt (kreukjes en verkleuringen).-

verkocht € 120,00
kavel: 517
Theo Neuhuys (1878-1921). Originele, gesigneerde brief in pen,
-gedateerd 21 oktober 1907, op een vel van 27,5 x 21,5 cm. met briefhoofd naar ontwerp van Neuhuys van de Larensche Kunsthandel en met in de signatuur van Neuhuys het stempel van die kunsthandel (2x gevouwen).-

verkocht € 70,00
kavel: 518
[Amsterdam. Henry Lambert Louvrex] Archief van ca. 400 rekeningen en kwitanties,
-grotendeels handgeschreven of met de hand ingevulde voorgedrukte formulieren, gedateerd ca. 1780-1820 (grotendeels 1800-1820), diverse formaten.-

verkocht € 120,00
kavel: 519
Album amicorum van Lulu Wallach,
-met ca. 45 handgeschreven bijdragen gedateerd 1918-1935 (voor een klein deel los ingestoken brieven), enkele voorzien van getekende illustratie, gebonden in 2 delen, contemporain bijna uniform verguld paars leer, alle sneden verguld, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 520
[Frankrijk] Lot van 6 officiële manuscripten op perkament,
-gedateerd 1524, 1549, 1621, 1670, 1728 en 1756, diverse formaten.-
€ 150 - € 300
kavel: 521
Henry Miller (1891-1980). Handgeschreven brief in pen aan "Dear mr. Braakenburg",
-gedateerd "Big Sur 7/11/55" en ondertekend "Sincerely, Henry Miller", op recto van 1 vel van 28 x 21,3 cm. (deels vergeeld, met perforatiegaatjes in linkermarge, met vouwen).-
€ 300 - € 600
kavel: 522
Henry Miller (1891-1980). Handgeschreven brief in pen aan "Dear Henry Braakenburg",
-gedateerd "12/27/59" en ondertekend "Henry Miller", op recto van 1 vel blauw luchtpostpapier van 30,5 x 18,3 cm., zelfvouwend tot envelop met op de keerzijde het adres van Henry Braakenburg (Sarphatistraat 2-A, Amsterdam) en het stempel van afzender Henry Miller, gefrankeerd en gestempeld 28 december 1959 (boven- en ondermarge gebleekt, perforatiegaatjes in linkermarge).-
€ 100 - € 200