500-529 Manuscripten

veiling / 6 juni 2016.
[500 - 511] [512 - 522] [523 - 529]
kavel: 523
Henry Miller (1891-1980). Handgeschreven brief in pen aan "Dear friend",
-[Henri Braakenburg], gedateerd "Big Sur - 10/31/57" en ondertekend "all good wishes, Henry Miller", op recto van 1 vel briefpapier van The Henry Miller Literary Society van 27,8 x 21,3 cm. (perforatiegaatjes in linkermarge, vouwen).-
€ 150 - € 300
kavel: 524
Henry Miller (1891-1980). Handgeschreven kaart in pen aan "Dear friends",
-gedateerd "11/23/57" en ondertekend "In haste, Henry Miller", de kaart meet 8,2 x 14 cm. en heeft een voorgedrukt adres van Miller en 8 Chinese karakters, in de oorspronkelijke, gezegelde en gestempelde envelop met adres van Henry Braakenburg (Sarphatistraat 2-A, Amsterdam) (envelop met perforatiegaatjes in flapje, 1 postzegel mist). -
€ 100 - € 200
kavel: 525
Henry Miller (1891-1980). Handbeschreven ansichtkaart in pen aan "Dear friends",
-gedateerd "11/22/63" en ondertekend "Warm greetings! Henry Miller", met gestempeld nieuw adres van Miller (444 Ocampo Drive Pacific Palisades, California), gefrankeerd, gestempeld en geadresseerd aan "Mr. Henri Braakenburg", 238 III Roosevelt Laan, Amsterdam, keerzijde met reproductie van de aquarel "Girl with Bird" van Miller zelf (perforatiegaatjes, 1x door de handtekening).-
€ 100 - € 200
kavel: 526
[Henry Miller (1891-1980)] Eve Miller. Getypte brief aan "Dear Henry Braakenburg",
-gedateerd "9-16-55 Big Sur" en ondertekend "Our warm greetings to you [in pen:] Eve Miller", op recto van 1 vel blauw luchtpostpapier van 30,5 x 18,3 cm., zelfvouwend tot envelop met op de keerzijde het adres van Henry Braakenburg (Sarphatistraat 2-A, Amsterdam) en het getypte adres van afzender Henry Miller, gefrankeerd en gestempeld 16 september 1955 (vergeelde strepen, perforatiegaatjes in linkermarge).-
€ 100 - € 200
kavel: 527
[Indonesië. Ethnografie] Willem Frederik Versteeg (1824-1913). Uitgebreide brief,
-aan "Très Honoré Mr. de Quatrefages", gedateerd "Amsterdam, ce 22e octobre 1871", en gesigneerd "Votre serviteur très obéissant W.F. Versteeg", met handgeschreven bijlagen geletterd A-D, totaal 36 tweezijdig in pen beschreven genummerde bladen, gevolgd door bijlage E: een platenindex (gepagineerd 37) en 8 (van 10) platen gepagineerd 38-42 (genummerd 1-5) en 45-47 (genummerd 8-10), samengebonden in contemporain halfperkament met marokijnen titelstrook op de rug, 28 x 22 cm.-
€ 1500 - € 3000
kavel: 528
[Tekenboek] Livre des figures, paysages, animaux et autre dessins
-Fait par moi L.ce van Uxem. 1768. [Laurence van Uxem]. 4to, (23 x 18,5 cm.), rug met ornamenten in goudopdruk. Titelblad in handschrift (van de kunstenaar), de titel geflankeerd door 2 vrouwenfiguren en een allegorische voorstelling met ornamenten afgewerkt. Meer dan 120 bladen (waarvan 36 in kleur) met originele tekeningen en aquarellen met voorstellingen van kinderen, vrouwen, portretten, dieren, beroepen, landschappen, wapenschilden enz.-
€ 5000 - € 8000
kavel: 529
Tom Posch (1937-2012). "U.S.A. I" en "U.S.A. III"
-Twee (van 3) albums, begin jaren '50, met 44 en 39 bladen gelineëerd papier, met beschrijvende teksten over Amerikaanse steden, natuurgebieden, het optreden van de Amerikanen tijdens de Tweede Wereldoorlog, de Korea-oorlog etc., met vele ingeplakte originele persfoto's, in album III daarnaast 9 persfoto's los in envelop op binnenzijde achterplat ("Amerika en Tweede Wereldoorlog"), benevens reproducties en uitgeknipte illustraties in het album gebruikt als vignet, achterin deel III een literatuurlijst en inhoudsopgave van de drie delen, uniform halflinnen, folio.-
€ 70 - € 140