veiling / 6 juni 2016. / 500-529 Manuscripten
[501] [502] [503] [504] [505]
kavel: 503 verkocht € 2600,00

[Getijdenboekje. Boetepsalmen] "Les VII psalmes pentitenarit"

Manuscript in pen en rode inkt (Franse tekst) en bruine inkt (Latijnse tekst) op perkament, Frankrijk, 2de helft 15e eeuw, 84 bladen, met 3 bladen versierd met grote initiaal in rood en blauw en penwerk in de marge, één andere grote initiaal en vele kleine initialen in rood en blauw, moderne perkamenten band in oude stijl (perkamenten schutbladen van antiphonariumblad), 10,7 x 8,5 cm.
Met enkele uitgewiste bibliotheekstempels, één blad licht beschadigd in blanke marge en een oude eigenaarsnaam "Rollet"op verso blad 61.

Charmant manuscriptje, waarbij de titels en tussentitels zich onderscheiden vanwege het gebruik van rode inkt en de Franse taal.

Structuur: na de boetepsalmen begint op verso blad 14 de litanie van alle heiligen. Op blad 32 (met groot initiaal op verso) de volgende titel: "Nostre tres saint pere sixtus le quart a copose le quatrisme & chincquisme suffra de lorison (...) qui la vient la quelle come est XLVI mille ans et XII ans & XL jos." Dit is geen jaartal maar een aanduiding van het aantal jaren "pardon" dat men kan verdienen (Paus Sixtus IV, 1414-1484). Op blad 41 (met penwerk) de volgende titel: "Chi comenchent les vigiles des mors ä". Het laatste hoofddeel deel (met penwerk) begint op blad 77: "Le pape Jehan XIIe a copose ceste orison (...)."