veiling / 6 juni 2016. / 500-529 Manuscripten
[502] [503] [504] [505] [507]
kavel: 504 verkocht € 70,00

[Zaandijk. Adriaan Jans van Vleuten]. "Kund und zu wissen (...)"

Officieel getuigschrift in pen en bruine inkt, met boven de tekst een grote tekening met centrale Mercuriusfiguur op bol met Bacchusfiguurtje, een schip en een kruiwagen met het woord "Taback", het document gericht aan "A.J. van Vleuten aus Zaandijk alt 31 Jahr" en ondertekend door 9 personen, gedateerd "Hamburg 1821" en met 4 waszegels op het papier en 2 op een zijden lint gevlochten in het papier, 41,5 x 54 cm.
Gevouwen en met verkleuring door het lint en de zegels, één zegel aan lint beschadigd.

Curieus, moeilijk leesbaar document, dankzij de vermelding van de leeftijd en de woonplaats is vast te stellen dat het hier moet gaan om Adriaan Jans van Vleuten (1790-1826). De zegels (w.o. "Alten Rheinwein JHB" en "Floria Comercia Hamburg"), de tekening en het meerdere malen voorkomen van het woord "Wein" geven de aard van het document weer, namelijk de wijnhandel. Ondertekend door o.a. J.H. Becker, A. Dulcken, M. Hellermann en Carl Haarhaus.