veiling / 6 juni 2016. / 500-529 Manuscripten
[505] [507] [508] [510] [511]
kavel: 508 verkocht € 100,00

[Album amicorum] Album amicorum van Adrienne (Vrendenberg-Koning?),

met bijdragen gedateerd 1854-1859, bevattende 3 tekeningen, 5 handwerkbijdragen, een fotografisch portret en 6 handgeschreven bijdragen, los in oorspronkelijk blindgestempeld en verguld rood kartonnen doosje met leren rug en vergulde sneden, in schuifdoos, 8,3 x 15,9 cm.
Bevat o.a. een tekening van een boeket in pen en grijze inkt door Christine Jongeneel, een tekening in potlood en zwart krijt van 2 schepen met tekst op keerzijde van "Rudolf" (Amersfoort, 1854) en handgeschreven bijdragen van vriendin Maria Delfos den Doren (Utrecht, 1856), nicht A.H. Docters van Leeuwen (Gorinchem, 1854), vriendin A.J.A. van Deinse (Texel, 1859), broeder Arnout (Texel, 1859), een prikstukje door H.H. Vrendenberg, een bloemstukje met Engelse tekst op keerzijde door "sister" J.W. Koning v.d. Vlis (Utrecht, 1854) en borduurwerkjes door "amie" P.J.H. Delfos den Doren (Utrecht, 1856) en "cousine" C.J.L.A. van Son (Wijk, 1854).