veiling / 6 juni 2016. / 500-529 Manuscripten
[508] [510] [511] [512] [513]
kavel: 511 verkocht € 260,00

Nicolaas Kroese. The secret of 127. Choc des opinions

Amsterdam, in eigen beheer door Nicolaas Kroese Five Flies Anno 1627 (Quinta essentia), z.d. (ca. 1968), (67) bladen, oorspronkelijk omslag, 4to.
Gesigneerd en gedateerd "24-1-1968" in ballpoint op het vooromslag. Zeer zeldzame bundeling van de pseudo-wetenschappelijke ideeën van Nicolaas Kroese (zie https://nl.wikipedia.org/wiki/Nicolaas_Kroese), waarvoor hij 100 gulden vroeg. Geen exemplaren in PiCarta! Kroese richtte in 1939 het restaurant "D'Vijff Vlieghen" op, dat nog steeds bestaat. Dit verklaart de naam van zijn "uitgeverij".
  Highslide JS