175-181 Manuscripten I

veiling / 6 juni 2016.
kavel: 175
Lucien Pisarro (1863-1944). Handgeschreven briefje aan "Dear Mr. Meynell",
-bifolium van blauwgrijs papier, met één beschreven pagina, gedateerd "The Brook Hammersmith, 24 Sept. 06", gesigneerd "Lucien Pisarro", 15 x 19,5 cm. (uitgevouwen)(2x gevouwen).-

verkocht € 240,00
kavel: 176
Gerard Reve (1923-2006). "In Het Land Der Blinden"
-Handgeschreven vers van 3 regels, gesigneerd "Gerard van het Reve" in pen, op papier met watermerk "G.W. Papier 1671", 27,3 x 21,3 cm. (één maal gevouwen, gaatje en roestvlekje in marge).-

verkocht € 170,00
kavel: 177
Thomas Lawrence (1769-1830). Handgeschreven brief aan "My dear Andrew [Bloxham]",
-bifolium met 2 beschreven pagina's, gedateerd "Russel Square March the 4th 1823", gesigneerd "most faithfully yours Th. Lawrence", met op keerzijde het adres "Andrew Bloxham Esq. Worcester College Oxford", poststempel F.M.R. 4 1823, sporen van verzegeling (stukje papier weg, wat roestvlekkig).-

verkocht € 80,00
kavel: 178
Kees van Dongen
-Handgeschreven brief door Van Dongen, gedateerd Paris, 21 mai 25 + Jan Sluijters, januari 1952. Krantenknipseltje met opgeplakt papier met signatuur van Sluijters - en 2 andere.-

verkocht € 160,00
kavel: 179
Theun de Vries
-Handgeschreven (ongedateerd) dankbriefje door Theun de Vries, voor hem toegezonden boeken. Kennelijk gaat het om een werk van Ben Sijes. Hij schrijft o.a. 'Wiesenthal wint het toch wel van Sijes, maar dit en passant...' + Krantenknipsel Toon Hermans, met kaartje met signatuur van Hermans uit ca. 1955 - en een briefje van Wim Ibo waarin hij een redactie uitnodigt voor het jubileum van Cor Lemaire.-
€ 60 - € 90
kavel: 180
Henri Polak, Annie Salomons en F.M. Wibaut
-Handgeschreven en getekend kaartje van Annie Salomons, gedateerd 1924, waarin ze zich verontschuldigt niet bij een feest te zijn geweest. Ze heeft wel een goede reden: "daar ik ga trouwen en naar Indië vertrek". Aan versozijde een tekening in inkt van Salomons + handgeschreven brief van Henri Polak, gedateerd 24-8-'23, aan dhr. en mevr. Ed. Polak, waarin hij bedankt voor het toezenden van een foto vanuit zijn vakantie-adres in Bergen en vertelt over zijn vakantie aldaar.-
€ 65 - € 110
kavel: 181
Alfred Krupp (1812-1887). Handgeschreven brief aan "Herr Doctor" [Hirschland?]
-gedateerd 13 mei 1861, bifolium van blauw papier waarvan één pagina beschreven, gesigneerd " Alfred Krupp", op briefpapier "Gussstahlfabrik bei Essen in Rheinpreussen", uitgevouwen 45 x 28,5 cm (met dank voor de geboden hulp).-

verkocht € 70,00