582-699 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
kavel: 675
K. Schippers/Klaas Gubbels. Verlegen Schaduwen
-Gesigneerde portfolio, 11981. Oplage 155. Rotterdam: Bébert, 1981. In zwartlinnen doos, 39 x 58 x 2,5 cm., met 9 2- en 3-kleuren zeefdrukken, gesigneerd met monogram, gedateerd '1981' en genummerd door Klaas Gubbels, gedrukt op gevouwen bladen met begeleidende tekst door K. Schippers.-

verkocht € 180,00
kavel: 676
Floris Verster (1861-1927)
-"Geplukte Hanen". Ets, 1888. Gemonogrammeerd en gedateerd in de plaat. 13,5 x 24,5 cm. Bladmaat 23,5 x 33,5 cm.-
€ 75 - € 150
kavel: 677
[Architectuur] Das Bauernhaus in Kroatien (Kroatische Bauformen)
-Atlas. Zagreb (Agram), Verlag des Kroatischen Ingenieur- und Architekten-Vereins/ Dresden, G. Kühtmann, z.d. (1911), met 50 (kleuren)platen, los als uitgegeven in de oorspronkelijke halflinnen portfolio met bindlinten, groot folio (kleine defecten, goed exemplaar van een schaars werk).-
€ 70 - € 140
kavel: 678
[Architectuur] Das niederländische Bauernhaus und seine Bewohner von J.H. Gallée
-Utrecht, A. Oosthoek, 1908-1909, tekst en atlas, tekstdeel: 136 p., 55 illustraties, oorspronkelijk halflinnen, folio; atlas: titelblad en talloze illustraties op 63 platen, los als uitgegeven in oorspronkelijk omslag en halflinnen portfolio, groot folio.-
€ 50 - € 100
kavel: 679
[Japanse prenten] Lot van 6 kleurenhoutsneden op crêpepapier,
-alle formaat chuban tate-e (ca. 25 x 19 cm., staand), ca. 1900, diverse onderwerpen.-
€ 100 - € 200
kavel: 680
Bouw- en sierkunst. Revue bimestrielle de l'art antique et moderne
-Livraison I. Redactie K. de Bazel & M. Lauweriks. Haarlem, H. Kleinmann & Co., januari 1898, 16 tekstpagina's en 14 (van 15) platen, oorspronkelijk omslag door K. de Bazel (plaat 2 ontbreekt).-

verkocht € 50,00
kavel: 681
[Boekkunst] Jan Storm van Leeuwen. (Geschiedenis van de boekband)
-Uitgewerkte gefotokopieerde verzamelsyllabus voor de lessen 'Geschiedenis en stylistiek van de boekband' bij de Opleiding Restauratoren 1982-1995, (Voorschoten, 1995), II,292 p., 233 illustraties, spiraalgebonden, A4 formaat (zeer bruikbaar wetenschappelijk naslagwerk, niet in de handel).-
€ 50 - € 100
kavel: 682
Ans Wortel (1929-1996)
-"De wenser.....die enkel is .......de hebber..........". Drieluik in inkt op papier, gemaakt voor diamantairs Holshuysen and Stoeltie. Elk 15 x 3 cm. In passepartout in lijst achter glas.-

verkocht € 260,00
kavel: 683
[Wendingen] H.Th. Wijdeveld. "Gedeelten uit mijn voordracht voor de Studenten
-van de Universiteit van Amsterdam 21 Febr.: 1973". Gefotokopieerde tekst met titelblad in viltstift, gevolgd door 16 éénzijdig bedrukte bladen (gepagineerd: 7, 4 en 5 ongepagineerde bladen), eerste pagina met gedrukt adres "H.Th. Wijdeveld De Lairessestraat 14B Amsterdam" en zijn telefoonnummer, gesigneerd en gedateerd Febr: 1973 in pen op het laatste blad, spiraalgebonden.-

verkocht € 180,00
kavel: 684
[Wendingen en Wijdeveld] Collectie van 70 originele zwart-witte foto's,
-alle met betrekking tot publicaties door of gerelateerd aan Wijdeveld, kleinste 2,8 x 2,2 cm. (1x), grootste 24 x 16 cm. (veel aanwezig in deze maat), deels met afbeelding van omslagen van Wendingen-nummers, vrijwel alle met aantekeningen (door Wijdeveld?) betreffende een voorgenomen publicatie van de foto's en deels met beschrijvingsetiket van het Stedelijk Museum Amsterdam op keerzijde.-

verkocht € 100,00