582-699 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
kavel: 592
Jos Ruting (1909-1987)
-18 originele art deco aquarellen van vogels voor kalenders 1924 en 1925. Jeugdwerk van Ruting en waarschijnlijk nooit gebruikt, hoewel het aan kwaliteit niet ontbreekt! Aan onderzijde van de tekening 1924 staat geschreven "Drukkerij Kotting Amsterdam, ontworpen en op steen getekend door J.B. Ruting, leerling voor 2e klasse der Amst. Grafische school, weteringeschans 187". Afm. per plaat 23 x 13 cm. -

verkocht € 1350,00
kavel: 593
Jos Ruting (1909-1987)
-6 kalenderblad ontwerpen, aquarel, elk 17,5 x 11,5 cm. op bruin papier geplakt + los kalenderontwerp 1925 10,5 x 16 cm. + 32 losse kalenderbladen + kalender, ca. 1936 + achterblad kalender van Hollandsch Vogelleven, 1932 in spiegelbeeld.-

verkocht € 1100,00
kavel: 594
Jos Ruting (1909-1987)
-Thyssens natuurkundige serie no. 1 Zoetwatervisschen. Voorzijde voor een boekuitgave. Aquarel 37 x 23 cm. + 2 afdrukken op papier + aquarel beflijster, kalenderblad april 1929. Aquarel 19 x 24 cm. + originele aquarel Senefelder Kalender 1934 "Boomvalken", 43 x 20 cm. - en 7 losse kalenderbladen.-

verkocht € 1450,00
kavel: 595
Jos Ruting (1909-1987)
-Reclamewerk van Jos Ruting: 12 originelen voor de bloemzaadzakjes. Elk 11 x 8,3 cm. Op papier geplakt, met enkele proefdrukken en ca. 120 opgeplakte zakjes waarvoor hij het ontwerp maakte + diverse andere drukken en ontwerpen zoals een proefdruk voor Camel cigaretten, een aquarel "Prettige Paasdagen, Albert Heijn", 1951. 20 x 27,5 cm. - en diverse ex libris.-

verkocht € 700,00
kavel: 596
Jos Ruting (1909-1987)
-Natuur studies van Witte Muizen door Jos Ruting. Amsterdamsche Grafische School. Uit "De tweeede Vijf", Jubileum-Uitgave 1928. Litho, los op papier, 24 x 22 cm. + Lobo de koning van Currumpaw en andere verhalen door Ernest Seton Thompson. Lithografie proefontwerp voor het omslag. 24 x 31 cm. + A.G.S. Zekering. J.B. Ruting Electro-Technisch Bureau, proefontwerp in 3 kleurvarianten, ca. 1928 + omslagontwerp Vogels en Vogel-zorg, prof. Piet Vogelenzang. Ontwerp J. Ruting, Litho J.H. Kijser, 1925. 20 x 29 cm. + 10 diverse proefontwerpen en originelen + Onder Ons. Blaadje voor de leerlingen der Amsterdamsche Grafische School. Nummer 3, 1e jaargang, 1922. 16 pp. Hierin wat vroege vogeltekeningen van de toen 13-jarige Ruting.-

verkocht € 1100,00
kavel: 597
Jos Ruting (1909-1987)
-Jaarverslag 1924 Amsterdamsche Grafische School. Lithografisch omslag, ontwerp J. Ruting. Ongevouwen exemplaar + het origineel in aquarel. Beide 24 x 39 cm. + proefontwerp Duo Colo, NRM NV Nederlandsche Rotografure Maatschappij. Aquarel, 26,5 x 25 cm. + proefdruk Amsterdamsche Grafische School Getuigschrift 24 mei 1923 - en 1 andere.-

verkocht € 320,00
kavel: 598
Jos Ruting (1909-1987)
-18 aquarellen en tekeningen van vogels, deels dode vogels en 30 vellen met potloodschetsen. In diverse formaten. Veelal voorschetsen voor kalenderbladen, uit het archief van Jos Ruting.-

verkocht € 1350,00
kavel: 599
Jos Ruting (1909-1987)
-[Black interest] Nationale levensverzekering Bank N.V. Rotterdam. Het gezin zonder zorg. Affiche-ontwerp Jos Ruting op ware grootte. Met negerfamilie in een huis op hoge palen, lachend om de panter die daaronder loopt. 74,5 x 50 cm. Lichte vochtschade aan boven- en onderzijde.-

verkocht € 200,00
kavel: 600
G.W. Dijsselhof (1866-1924)
-Proefdruk boekomslag Kunst en Samenleving naar Walter Crane door Jan Veth, 1894. Houtsnede, 34 x 51 cm. (Beeld 29 x 39 cm).-
€ 100 - € 200
kavel: 601
[H.N. Werkman/De Ploeg] Catalogus Tentoonstelling "De Ploeg" in de zalen van "Pictura"
-17 Febr.-3 Maart '35. Groningen, H.N. Werkman, 1935. 14 (2) pp. 16 x 20,5 cm. Catalogus met werken die op deze Groningse tentoonstelling hingen. Voorzijde met linosnede Hendrik Werkman.-

verkocht € 620,00