582-699 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
kavel: 612
[Spaanse Burgeroorlog] Dias de ira. 23 dibujos y poemas del terror blanco espanol
-por Helios Gomez. Schreckensherrschaft in Spanien. 23 Zeichnungen und Gedichte von Helios Gomez. Berlijn, (Internationale Arbeiter-Assoziation), 1930, (4 tekstp. met 4 kleine houtgesneden illustraties) en 23 houtsneden boven gedichten en titels in Duits, Spaans, Engels en Nederlands, los als uitgegeven in oorspronkelijk papieren portfolio met houtsnede in oranje en blauw, folio.-

verkocht € 1800,00
kavel: 613
Maurits (Mou) Michel van Dantzig (1903-1960). (Omhelzingen)
-Olieverfschilderijtje, 19,5 x 13,5 cm., gesigneerd en gedateerd 1945 r.o. in pen, onder passepartout en ingelijst. -
€ 100 - € 200
kavel: 614
Fré Cohen. Reinheid bovenal!
-Aangeboden door de Stadsreiniging te Amsterdam. Serie B. Amsterdam, Stadsdrukkerij, z.d. (1935), serie van 6 ansichtkaarten met linosnedes boven opvoedkundige spreuken, gedrukt in blauw, bewaard in het oorspronkelijke stevig papieren omslagje met ontwerp door dezelfde, 15 x 9,5 cm.-

verkocht € 240,00
kavel: 615
Lot van 2 programma's van het Concertgebouw met omslagen van Richard Roland Holst,
-Amsterdam, 23 december 1920/ 19 maart 1922, gepagineerd 73-80 en 453-460, groot 8vo/4to formaat.-

verkocht € 60,00
kavel: 616
Rie Cramer
-4 tegels van Rie Cramer, gedateerd 1962 en 1964. Alle met onderwerp Mallorca, 10 x 11,5 cm. elk, in metalen sier-omlijsting uit de tijd. Toegevoegd: Viva Mallorca, Leopolds, 's Gravenhage, 1956. 1e dr. 176 pp. met s.o.-
€ 150 - € 300
kavel: 617
Paul Citroen
-A'dams en Eva's. Galerie Hüsstege & Jaski en gedrukt door P. Clement Amsterdam 1971. Oplage 100 genummerde ex., dit is nr. 17. Suite van gesigneerde litho's en twee gelithografeerde voorbladen met foto's (Nico Koster), genummerd 17/100. 80 x 60 cm. in zwartlinnen map met zilverkleurige opdruk. -
€ 300 - € 450
kavel: 618
Wendingen. Maandschrift voor bouwen en sieren 1918, II-IX
-Acht nummers van de zeldzame eerste jaargang met het karakteristieke raffia in de rug. In het juli-nummer artikel over bruggen in Amsterdam-Zuid, omslagontwerpen van o.a. van Roland Holst, Toorop en Sluyters. -

verkocht € 240,00
kavel: 619
Wendingen. Maandschrift voor bouwen en sieren 1919, I-VI, IX/X en XI
-Nummers 1-6, 9/10 en 11 uit de tweede jaargang van het iconische maandblad voor architectuur en kunst met typografie van H.Th. Wijdeveld. Omslagen van o.a. K.P.C. de Bazel, Jan Toorop, Jan Sluyters en Hildo Krop.-

verkocht € 180,00
kavel: 620
L'Architecture d'Aujourd'hui
-Tweemaandelijks architectuurtijdschrift nrs. 99- 128, Parijs 1962-1966. Hoofdzakelijk zw.-w. foto's en plattegronden. Hierbij 5 andere tijdschriften.-
€ 100 - € 150
kavel: 621
Ideaal Collectie G.H.B. Artiestiek Omslag en Tekstpapier
-Groepen 5 en 6. Postpapier met Bijpassende enveloppen + Groep, deel I en II en cassette. Twee uitslaande voobeeldmappen voor boekomslagen, ca. 1935. Ontwerpen van o.a. Fré Cohen, Schlesinger, Jean Walther, Jan Lutz e.a. Alle 81 boekontwerpen aanwezig. Bandontwerp Tine Baanders.-

verkocht € 150,00