582-699 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
kavel: 622
Wendingen. Maandschrift voor bouwen en sieren, 1920
-Alle acht nummers van het tijdschrift Wendingen. Nummer II gewijd aan Gustav Klimt, Nummer V gewijd aan Hongaarse kunst en nummer VI/VII is een maskernummer. In nummer VIII/IX een artikel met foto's over het niet toegankelijke Palais Stoclet in Brussel. Nummer X gewijd aan de architect Erich Mendelsohn. Omslagen van o.a. Essers, Roland Holst, Cantré en Michel de Klerk. -

verkocht € 180,00
kavel: 623
Wendingen 1921
-1-10 & 12. Maandblad voor bouwen en sieren onder redactie van H.Th. Wijdeveld. Met omslaglitho's van o.a. Jaap Gidding en Richard Roland Holst. Nr. 1/2 gewijd aan Van Konijnenburg.-

verkocht € 220,00
kavel: 624
Wendingen 1923
-Maandblad voor bouwen sieren onder redactie van H.Th. Wijdeveld. Nrs. 1 en 3 t/m 12. Nummer 5/6 gewijd aan Mendes da Costa. Omslagen ontworpen door o.a. Essers en Jessurun de Mesquita.-

verkocht € 180,00
kavel: 625
Wendingen 1924
-Maandschrift voor bouwen en sieren onder redactie van H.Th. Wijdeveld. Nrs. 1-7 & 9-12. Nrs. gewijd aan o.a. Michel de Klerk, Hermann Finsterlin en Eileen Gray. -

verkocht € 220,00
kavel: 626
Wendingen 1921, nr. 1
-Maandschrift voor bouwen en sieren onder redactie van H.Th. Wijdeveld. Luxe gebonden editie nr. 1, 1921. Nummer gewijd aan de glas in lood ramen van R.N. Roland Holst voor de aula van het Lyceum te Amsterdam en de trappen van het postkantoor in Haarlem. Met inleiding door dr. T.W. van Royen en de omslag naar een tekening van Jac. Jongert en foto's van Bernard Eilers. Hierbij drie nummers touwgebonden: Wendingen 1918, septembernummer. Omslagontwerp Jan Sluyters, Wendingen 1921, nr. 3 gewijd aan de Oost-Aziatische kunst met omslaglitho van M. de Klerk, Wendingen 1923, nummer 5 gewijd aan Ex Libris van Nederlandse kunstenaars, omslagontwerp B. Essers.-

verkocht € 110,00
kavel: 627
Wendingen 1930 - en 3 andere
-Maandschrift voor bouwen en sieren. Nrs. 4, 5 en 9 gewijd aan de beeldhouwkunst van Antoine Bourdelle, luchtfoto's van Nederland door de KLM en aan Beeldstatistiek door Peter Alma met een omslagontwerp van Peter Alma. Hierbij Wendingen 1927, nr. 8 gewijd aan Zweedsche Kunstnijverheid, Wendingen 1928, nr. 5 gewijd aan Hindoe-Javaanse beeldhouwkunst en Wendingen 1929, nr. 9 gewijd aan Oude Italiaanse Kunst. -

verkocht € 220,00
kavel: 628
Escher, M.C. (1898-1972). "Ad summa nitens nihil consequor"
-Houtsnede op Japans papier voor XXIV Emblemata. Dat zijn zinne-beelden / spreukverzen van A.E. Drijfhout, 1932, gemonogrameerd in het blok, 17,7 x 13,9 cm., in lijst (zichtbare papiergrootte 26,5 x 18 cm.). -

verkocht € 420,00
kavel: 629
Album met 29 los ingelegde tekeningen,
-grotendeels in zwart krijt en potlood (deels gehoogd met wit), en ca. 16 x 20 cm., midden 19e eeuw, uit familie-archief Ada Kuypers, Amsterdam. Blindgestempeld en goudgeletterd ("Album") leren boekvormige doos, alle sneden verguld, 19,5 x 26 cm. (album met defecten, tekeningen in goede staat). -

verkocht € 360,00
kavel: 630
Portretten van een echtpaar uit Heerhugowaard (ca. 1920)
-Twee HB gesigneerde en 1919 en 1920 gedateerde portretten in gemengde techniek van een echtpaar in zwart gefineerde lijsten. 48 x 42 cm. Lena de Geus-de Koning geboren in 1862 - gestorven 1900 in Heerhugowaard. Toegevoegd: de originele foto van Lena de Geus waarnaar het portret is geschilderd. -
€ 125 - € 250
kavel: 631
Dante Alighieri. La Divina Commedia
-Novamente illustrata da artisti italiani a cura di Vittorio Alinari. Florence, Fratelli Alinari, 1902, XVI,140 p., met talloze platen (w.o. collotypies) en illustraties, oorspronkelijk rijk blindgestempeld en goudgeletterd leer, folio.-

verkocht € 50,00