582-699 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
kavel: 632
Faust. Eine Tragödië von Goethe. Mit Zeichnungen von Engelbert Seibertz. Erster Theil
-Stuttgart en Tübingen, J.G. Cotta, 1854, (6),165,(1) p., met houtgegraveerd frontispiece portret, frontispiece en illustraties naar Engelbert Seibertz en 13 staalgegraveerde platen door Adrian Schleich naar Seibertz, oorspronkelijk rijk verguld en in reliëf gedecoreerd vol marokijn, alle sneden verguld, groot folio.-

verkocht € 50,00
kavel: 633
Gypsothèque beeld
-Gipsen hoofd, ca. 1880. Hoogte 30 cm. Studievoorbeeld, afkomstig uit de gypsothèque die was verbonden aan het Rijksmuseum.-

verkocht € 130,00
kavel: 634
[Gesigneerd door Henry Miller] Bezalel Schatz
-San Francisco Museum of Art. Exhibition of oil paintings August 16 through September 11, 1949. Voorwoord [= de hele tekst] door Henry Miller. San Francisco, 1949, Gedrukt in 500 exemplaren, 1949, (24) p., met 1 los ingevoegde originle kleurenseriegrafie gesigneerd en genummerd "316/500" door Schatz in potlood, 7 illustraties in de tekst, oorspronkelijk omslag, 4to.-
€ 150 - € 300
kavel: 635
[Escher, M.C (1898-1971)] De Nederlandsche Bachvereeniging
-Matthäuspassion van Johan Sebastian Bach 1685-1750. Op goeden vrijdag in de Groote Kerk te Naarden. Amsterdam, gedrukt door M.J. Portielje voor D.N.B., z.d. (1938), 23 p., oorspronkelijk geniet omslag in paars bedrukt met in het blok gemonogrammeerde houtsnede van Escher (Locher/Bool 302, verticale centrale knik, goed exemplaar).-

verkocht € 60,00
kavel: 637
[COBRA] Reflex
-Orgaan van de Experimentele groep in Holland. Deel 1 en 2 met 8 litho's van Constant, J. Nieuwenhuys, K. Appel, Brands, Rooskens, Wolvecamp & Corneille (2x) + gestencild bericht van de experimentele groep om donateurs en klanten voor het Reflex no. 2 te werven. Dit exemplaar gericht aan kunstenaar D. Ruting met handgeschreven "Drukwerk" l.b. en twee stempels "Experimentele Groep". -

verkocht € 500,00
kavel: 638
Wim Oepts (1904-1988)
-Draaiorgel in straat. Houtsnede, 1925, 24 x 31 cm., gesigneerd "Wim Oepts 25" in potlood, op Japans papier. Enkele roestvlekjes. In passepartout.-
€ 150 - € 250
kavel: 639
[Jan Toorop] Programma van de voordrachten en uitvoeringen ter gelegenheid
-van de tentoonstelling van kunstnijverheid uit de Padangsche bovenlanden in het hotel de Witte Brug te 's Gravenhage van 27 october t/m 3 november 1926. Den Haag, Ten Hagen, 1926, (4) p., oorspronkelijk omslag door Jan Toorop.-

verkocht € 190,00
kavel: 640
Ad Dekkers (1938-1974)
-Reliëf met één en een kwart vierkant. Voorstudie, 1968. Niet gesigneerd. 30 x 30 cm. Verso tekst in potlood. -
€ 1200 - € 2000
kavel: 641
M.C. Escher
-Als een vlam, eer zij in elkander zinkt (..) Uitgave ten bate van de Henriëtte Roland Holst-Stichting, Hilversum. Houtgravure. Gemonogrammeerd in het blok, 1961. 7,5 x 7,5 cm.-

verkocht € 320,00
kavel: 642
M.C. Escher
-Vissen. 'De zachtheid heeft nu niet veel plaats op aarde (..). Henriette Roland Holst-stichting, 1956. Gemonogrammeerd in het blok. 8,1 x 8,1 cm.-

verkocht € 440,00