582-699 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
kavel: 643
M.C. Escher
-Visvignet. "De mensenwereld is een wonder ding (..). Henriëtte Roland Holst-stichting, 1954. Gemonogrammeerd in het blok. 7,5 x 8 cm.-

verkocht € 380,00
kavel: 644
M.C. Escher
-Bomen en dieren. 'Leer stil zijn en leer niets doen en leer wachten (..)'. Henriëtte Roland Holst-stichting. Gemonogrammeerd in het blok. 4,4 x 9,8 cm.-

verkocht € 700,00
kavel: 645
M.C. Escher
-Vlakvullingsmotief met vogels. 'Hoe allen die de deugd begeren, eendrachtig en elkander steunend leven'. Henriëtte Roland Holst-stichting. 5,9 x 6,8 cm.-

verkocht € 400,00
kavel: 646
Yasse Tabuchi
-1983. Portfolio met 15 bladen (van 17) waarvan 11 in lithografie. In linnen map. -

verkocht € 100,00
kavel: 647
Lucebert (1924-1994)
-Figuur compositie. Gemengde techniek (techniek inkt met waterverf). Ondertekend Lucebert '93.I.11. 25 x 19,5 cm.-

verkocht € 160,00
kavel: 648
A.G. van der Ploeg
-Lot met 6 schetsalbums van A.G. van der Ploeg (destijds woonachtig aan de Gedempte Oude Gracht 94 Haarlem) uit jaren '60-'65. 5 albums met schetsen en studies, 1 met ontwerpen voor reclame in Haarlem en omgeving, waaronder Lindeman Taxi Overveen, brandstoffenhandel Gebr. van Wijk, vignet voor Ons Doelpunt, H.F.C. Heemstede - en meer. Waarschijnlijk alle voor publicatie in locale kranten.-
€ 60 - € 100
kavel: 649
De Papiermolen
-Tijdschrift voor de Grafische Vakken. G.H. Bührmann's papiergroothandel N.V., Amsterdam. Nrs. 1 t/m 4, 1933, nr. 5 1935, nr. 8, 1935, nr. 9, 1935, nr. 12, 1950 en nr. 13, 1951. Met vele bijlages van o.a. Jan Lutz, Koen van Os, Ruscha Wijdeveld, Muratti. Enkele met originele voor het nummer ontworpen enveloppen.-

verkocht € 500,00
kavel: 650
Helene Kröller-Müller (1869-1939)
-Beschouwingen over problemen in de ontwikkeling der moderne schilderkunst. Gehouden in opdracht der Haagsche Volksuniversiteit door Mevrouw H. Kröller-Müller aan de hand van schilderijen harer verzameling. Hoenderlo, 1925. Omslagontwerp Henry van de Velde. Exemplaar gesigneerd door Henriëtte Kröller-Müller. -

verkocht € 70,00
kavel: 651
Armand Coussens (1881-1935)
-Gravure chalcographie Musees Nationaux du Louvre, ca. 1900. 5 verschillende voorstellingen. Alle met blindstempel midden onder. -

verkocht € 100,00
kavel: 652
Julius Brouwers (1869-1955)
-Havenwerf met oude vrouw op voorgrond. Aquarel. 68 x 100 cm. Op papier op board.-

verkocht € 100,00