veiling / 7 juni 2016. / 582-699 Kunst & Toegepaste Kunst
[611] [612] [613] [614] [615]
kavel: 613 € 100 - € 200

Maurits (Mou) Michel van Dantzig (1903-1960). (Omhelzingen)

Olieverfschilderijtje, 19,5 x 13,5 cm., gesigneerd en gedateerd 1945 r.o. in pen, onder passepartout en ingelijst.
Passepartout met opdracht van de kunstenaar in pen: "Aan Frits Hanf: Plaisir d'amour ne dura qu'un moment. Chagrin d'amour dure toute la vie... [gesign.]".

Mou van Dantzig was kunsttheoreticus, restaurator en schilder, werkte van 1929-1930 op het restauratieatelier van het Kaiser Friedrich-Museum te Berlijn. Auteur van de in 1937 uitgegeven werken 'Schilderkunst, maakwerk, vervalsching' en 'Frans Hals. Echt of Onecht'. Volgens informatie van een vroegere eigenaar die tot onze beschikking stond, hebben de kunstenaar en Frits Hanf in de oorlog samen persoonsbewijzen vervalst. Frits Hanf was de broer van de bekende musicus en verzetsman Robert Hanf, die de oorlog niet overleefde.