veiling / 7 juni 2016. / 582-699 Kunst & Toegepaste Kunst
[627] [628] [629] [630] [631]
kavel: 629 verkocht € 360.00

Album met 29 los ingelegde tekeningen,

grotendeels in zwart krijt en potlood (deels gehoogd met wit), en ca. 16 x 20 cm., midden 19e eeuw, uit familie-archief Ada Kuypers, Amsterdam. Blindgestempeld en goudgeletterd ("Album") leren boekvormige doos, alle sneden verguld, 19,5 x 26 cm. (album met defecten, tekeningen in goede staat).
Fraaie collectie vaardige tekeningen met diverse onderwerpen, o.a. kustgezichten, een ijsgezicht, een "Gezigt uit de Pastorie op het dorp Varseveld", gezichten op o.a. Hardenberg en diverse plattelandsscènes met vee. Deels met aanduiding van de kunstenaar waarnaar gewerkt is, zoals Edward Landseer, Van Bremen, A. Waldorp, J.M.H. Ten Kate, v.d. Maaten, J.F. Hoppenbrouwers, en J. Weissenbruch.