veiling / 7 juni 2016. / 582-699 Kunst & Toegepaste Kunst
[630] [631] [632] [633] [634]
kavel: 632 verkocht € 50.00

Faust. Eine Tragödië von Goethe. Mit Zeichnungen von Engelbert Seibertz. Erster Theil

Stuttgart en Tübingen, J.G. Cotta, 1854, (6),165,(1) p., met houtgegraveerd frontispiece portret, frontispiece en illustraties naar Engelbert Seibertz en 13 staalgegraveerde platen door Adrian Schleich naar Seibertz, oorspronkelijk rijk verguld en in reliëf gedecoreerd vol marokijn, alle sneden verguld, groot folio.
Alleen deel 1 (tweede deel verscheen in 1858); titel en frontispiece verkeerd gebonden achter pagina 44; intern enigszins roestvlekkig, de band kleine schaafplekjes en andere kleine gebreken. De eerste druk van deze rijk geïllustreerde, monumentale publicatie, in indrukwekkende band.