veiling / 7 juni 2016. / 582-699 Kunst & Toegepaste Kunst
[585] [586] [587] [588] [589]
kavel: 587 verkocht € 145,00

Jos Ruting (1909-1987)

Reclamewerk van Ruting. Met proefontwerpen in litho van o.a. Van Houten Cacao, Verkade, Klene's Frujetta Chewing Gum, Wijnbergh & Co, Amsterdam Limonade-Siroop, Smit's Bakkerijen Haarlem, Strandsprits Wijk aan Zee, J. van Son. In diverse formaten. Ingeplakt aan bovenrand in privé-archief mapje van Ruting.
Ruting was illustrator, schilder en tekenaar en kon daar gedurende zijn leven goed van leven. Hij illustreerde o.a. honderden ansichtkaarten, reclames voor bedrijven, kalenders en bloemzadenzakjes (deze laatste waren bijzonder populair en zorgde voor een constante bron van inkomsten). Zijn werk varieerde van duidelijk productiewerk tot prachtige art deco illustraties. In kavel 590-599 presenteren we een deel van zijn nalatenschap. Scheen 1969-1970 , dl. 2, p. 272 (als: Ruting, Joseph Bernardus)
Scharten 1996, p. 120.